Porażka legnickich szczypiornistów - relacja z meczu Reflex Miedź Legnica - BRW Stal Mielec

Szczypiorniści Reflex Miedzi Legnica przegrali ze BRW Stalą Mielec 26:27 (15:15). Porażka skomplikowała sytuację legniczan w tabeli.

To, że mecz Miedzi ze Stalą będzie wyrównany pokazało ich ostatnie spotkanie z sezonu zasadniczego, kiedy w Mielcu padł remis 24:24. W Legnicy było podobnie. Pierwsza połowa przez dłuższy czas toczyła się bramka za bramkę. Najwyższe prowadzenie Miedź osiągnęła w 20 minucie, gdy po rzucie Pawła Peteli było 10:7. Później goście zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do wyrównania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:15.

Po przerwie było już zupełnie inaczej. To niespodziewanie goście z Mielca nadali ton spotkaniu i z minuty na minutę zaczęli powiększać przewagę. Miedź gubiła się w kontrataku, co wykorzystywali szczypiorniści Stali. W 40 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 17:23. Legniczanie kiepsko grali zarówno w ataku jak i obronie. Dzięki faulom piłkarzy ręcznych z Mielca, od 42 minuty Miedź grała z przewagą dwóch zawodników. Ruszył pościg za gośćmi. W przeciągu trzech minut podopieczni Mirosława Saneckiego zmniejszyli stratę do dwóch trafień (21:23). Swoje okazje wykorzystali Przemysław Rosiak, Radosław Fabiszewski, Artur Szabat i Adam Skrabania.

Jak to zwykle bywa w legnickiej hali, na kibiców ponownie czekała nerwowa końcówka. Ostatnie dziesięć minut to popisy błędów obu stron i bardzo dobre interwencje bramkarzy (szczególnie Lecha Kryńskiego). W 57 minucie karę dwóch minuta dostał Paweł Petela, sześćdziesiąt sekund później to samo dotknęło Artura Szabata. Stal prowadziła 26:25, a chwilę później już 27:25. Na trzydzieści sekund przed końcem Skrabania trafił na 26:27. Tuż przed końcem meczu goście źle rozegrali atak, ale na skuteczny rzut legniczan było już za późno. Miedź przegrała 26:27.

Po tym spotkaniu Miedź i Stal mają tyle samo punktów - 16. W tabeli wyżej są jednak legniczanie, którzy mają lepszy bilans spotkań bezpośrednich.

Reflex Miedź Legnica - BRW Stal Mielec 26:27 (15:15)

Miedź: Kryński, Kiepulski - Ścigaj 2, Kavaliou, Fabiszewski T. 2, Szuszkiewicz, Będzikowski, Fabiszewski R. 2, Skrabania 4, Byrgier 4, Rosiak 5, Petela 3, Szabat 4.

Stal: Pawlak, Turowski, Jarosz - Mróz, Kubisztal 4, Wilk, Janyst 5, Krzysztofik, Przybylski, Sobut 6, Mochocki 7, Babicz 4, Gawęcki, Basiak 1.