El. MŚ 2017: Czechy, Czarnogóra i Słowenia z awansem

Przepustki na MŚ 2017 piłkarek ręcznych rozdane. Czeszki w rewanżowym starciu dopełniły formalności i wysoko pokonały Turcję (31:23). Na mistrzostwa w Niemczech polecą też Czarnogóra i Słowenia.

Małgorzata Boluk
piłki do szczypiorniaka WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: piłki do szczypiorniaka
Aby myśleć o awansie, Chorwacja w rewanżowym meczu w Celje musiała wygrać ze Słowenią różnicą przynajmniej pięciu trafień. Hrvatska w pierwszej połowie grała koncertowo i dzięki skutecznej Żanie Marić podwyższyła w 23. minucie przewagę do sześciu bramek.

Ten wynik zadziałał na gospodynie jak zimny prysznic. Słowenki w 36. minucie zniwelowały straty do zaledwie jednej bramki i nie pozwoliły już rywalkom na zbudowanie dystansu, dającego im przepustkę na grę na MŚ 2017.

Do bardzo ciekawego spotkania doszło również w Mińsku. Mecz Białoruś - Czarnogóra rozpoczął się po myśli przyjezdnych (3:6), ale gospodynie zaliczyły świetny fragment gry i rzuciły sześć bramek z rzędu.

Brak postępu w kolejnych minutach spowodował, że podopieczne Dragana Adżicia odrobiły straty z nawiązką i na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziów wygrywały różnicą czterech bramek. Końcówka meczu należała jednak do ambitnych miejscowych. Na mistrzostwach Europy w Niemczech zagra także reprezentacja Czech, która dopełniła w Ankarze formalności i w drugiej połowie rozbiła Turczynki.