Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zarzuty MKS-u Selgrosu Lublin w stosunku do Iwony Niedźwiedź

MKS Selgros Lublin, czwarty zespół ostatniego sezonu w PGNiG Superlidze Kobiet, wydał komunikat, w którym wyjaśnił dlaczego przedwcześnie rozwiązał kontrakt z doświadczoną polską rozgrywającą Iwoną Niedźwiedź.
Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA

We wtorek (11 lipca) MKS Selgros ogłosił, iż w kolejnym sezonie Niedźwiedź nie będzie reprezentowała jego barw. To wywołało wiele spekulacji dotyczących przyczyn jej odejścia z drużyny, a w związku z tym, lubelski klub zdecydował się przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie.

Komunikat MKS-u Selgrosu Lublin ws. rozwiązania kontraktu z Iwoną Niedźwiedź (pisownia oryginalna):

W związku z pojawiającymi się z w mediach nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi ustania współpracy pomiędzy SPR LUBLIN SPORTOWA S.A z/s w Lublinie (dalej, jako "Klub") a Panią Iwoną Niedźwiedź, które mogą wprowadzać w błąd co do rzeczywistego stanu faktycznego, Klub informuje, iż współpraca pomiędzy Klubem a Panią Iwoną Niedźwiedź ustała na skutek wypowiedzenia umowy dokonanego przez Klub ze skutkiem na dzień złożenia oświadczenia woli.


Przyczyną rozwiązania umowy z Panią Iwoną Niedźwiedź było stwierdzone przez Klub uporczywe naruszanie przez nią istotnych postanowień umowy oraz Regulaminu Klubu, w tym niestawianie się na zaplanowanych treningach i zajęciach szkoleniowych.


Z uwagi na zgłoszenie szeregu roszczeń związanych z ustaniem umowy, obejmujących również roszczenia finansowe, Klub nie będzie udzielał żadnych dalszych informacji co do przebiegu współpracy z Panią Iwoną Niedźwiedź oraz kwestii związanych z jej ustaniem ze względu na prawdopodobieństwo wystąpienia sporu sądowego.

ZOBACZ WIDEO Przemysław Rosiak: Obrońca bez kolegów nie zrobi nic (WIDEO)


Terminarz meczów Polaków na mistrzostwach świata:

15 stycznia:
20:30 Tunezja - Polska 28:30

17 stycznia:
20:30 Polska - Hiszpania 26:27

19 stycznia:
20:30 Brazylia - Polska

Czy MKS Selgros Lublin postąpił słusznie, rozwiązując kontrakt z Iwoną Niedźwiedź?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
mks.lublin.pl
Komentarze (9):
 • 54321 Zgłoś komentarz
  Niektóre komentarze są mało obiektywne... Iwona to profesjonalistka z długim stażem. Wiem jak te dziewczyny poświęcają się na boisku ale jeśli grozi komuś amputacja kciuka to
  Czytaj całość
  wybaczcie...Nie wierzę by ktokolwiek z piszących tutaj wolał aby Iwona trenowała i grała kosztem utraty palca. A skoro jej L-4 trwało kilka miesięcy to miała siedzieć i płakać?? żadna ambitna osoba tak nie zrobi. Chcieli ją do komentowania w tv, miała na to zgodę i wykorzystała to. Chyba nic dziwnego. A o jakiej tu konkurencji mowa to zupełnie nie wiem bo to przecież dwie różne działki - trenowanie i granie a komentowanie w tv. Jedno drugiemu nie wchodzi w drogę. Sprawa ma pewnie inne ukryte dno. Ale zostawmy to stronom zainteresowanym. I nie bluzgajmy bo komentarze, że Ivo zna się na piłce męskiej jak jeden z komentujących na marsjanach naraża tego piszącego na śmieszność. Sprawa jest mega dziwna ale nie odzierajmy z godności tych, których w innych sytuacjach nosimy na rękach.
  • Monter77 Zgłoś komentarz
   Moim zdaniem oczywiście kontraktu trzeba było nie prolongować, ale wtedy gdy była ku temu możliwość (a była). Obecne działanie klubu to amatorszczyzna i błazenada. Ciekawe kiedy był
   Czytaj całość
   ostatni trening, na którym rzekomo nie stawiła się Iwona Niedźwiedź? W połowie maja??? W ramach oszczędności próbowano nieudolnie znaleźć jakiś pretekst do rozwiązania kontaktu, zajęło to klubowym wodzom 2 miesiące, a efekt jest tragiczny., zęby bolą jak się czyta ten psuedoprawniczy bełkot (oświadczenie klubu).
   • Wielbuond Zgłoś komentarz
    Usłyszałem przez telefon piękny tekst. Klub stracił jedyną szansę, by się nie odzywać.
    • marze Zgłoś komentarz
     Świetna decyzja Klubu z jednym ale.. dlaczego tak późno podjęta? Niedźwiedź od początku przyjścia do Lublina częściej była widoczna /a właściwie słyszalna/ w TV niż na boisku.
     Czytaj całość
     Zapewne kontrakt nie obejmował bycia celebrytką a określał obowiązki i zadania jako zawodniczki. Nie jestem z Lublina ale gdy słyszałem gdy komentowała nawet mecze męskiej ligi zawodowej szlak mnie trafiał bo po pierwsze tyle sie na tym znała co ja na życiu marsjan a po drugie robiła to wówczas gdy ważne mecze rozgrywał jej klub, który dawał jej zapewne niemałe pieniądze na chleb. To jak za działy władze klubu jest dobrym przykładem dla innych bo przeinwestowanie w zarobkach zawodników jest nieadekwatne do reprezentowanego poziomu gry /przykład poziom gry zawodniczek i zawodników w lidze czy miejsce naszych reprezentacji /.
     • Wielbuond Zgłoś komentarz
      Czekam na oświadczenie Ivo ;). Jakoś mi się nie chce wierzyć, by olewała obowiązki zawodnicze. Nie jestem i nigdy nie byłem Jej fanem, ale nie umniejszając nikomu, Ivo to nie jakaś
      Czytaj całość
      juniorka z rezerw, by tak Ją traktować.
      • Mistrz z Lublina Zgłoś komentarz
       Jestem kibicem Montexu i zwisa mi ta sprawa z 2 powodów. Po pierwsze zawodniczka zamiast na treningach była w drodze do Warszawy bo komentowała w studiu różne mecze - na łamach lokalnej
       Czytaj całość
       prasy podnosiłem ten argument jako zarzut dla sztabu szkoleniowego a nie dla zawodniczki (teraz widzę, że zarząd klubu też nagle dostrzegł ten problem. W samą porę się obudzili...). Po drugie mam nadzieję, że jako mieszkaniec Lublina płacący w nim podatki, nie zostanę spławiony przez komisję rewizyjną w klubie, a domagam się jedynie FINANSOWEJ odpowiedzialności prezesa i członków zarządu za straty poniesione za ich panowania (niestety, jeśli zawodniczka brała za swój komentarz wynagrodzenie od stacji TV to chyba mamy do czynienia z zarzutem konkurencji?). Zobaczymy jak to wyjdzie, ale w tym sporze jestem po stronie zawodniczki, nie dlatego że ma rację (bo szczegółów umowy nie znam, a zawodniczkę w TV słyszałem), ale po prostu chce mnie się rzygać gdy przed oczami mam obraz daniewskiej czy lipca
       • DYDO Zgłoś komentarz
        19 lipca 2017 roku rozpoczyna się okres przygotowawczy do sezonu 2017/2018 a zawodniczka dostaje przed pierwszym treningiem rozwiązanie kontraktu z powodu niestawienia się na treningu ?
        Czytaj całość
        Śmierdzi zgniłymi jajami na kilometr . Jak brak kasy na wywiązanie się z kontraktu to należy dogadać się z zawodniczką i zawrzeć porozumienie a nie walić fochy których smród czuć aż nad morzem !!! Jest to zawodniczka bardzo doświadczona i będzie bardzo trudno ją spławić byle czym .
        • Ooo yeah Zgłoś komentarz
         Jedynym? A to mało? Podpisujesz umowę czyli zobowiązujesz się na coś- i jedna i druga strona musi tego przestrzegać. Podpisz umowę z bankiem i spóźnij się ze spłatą np. kredytu- i
         Czytaj całość
         powiedz im- tylko nie przestrzegam umowy. .. Klub ma płacić a zawodniczka ma trenować. Ciekawe jak było na prawdę- ale jeśli zaczęła opuszczać treningi itp to raczej średnio- w przypadku sportu wyczynowego to chyba jeden z cięższych przewinień- nie trenujesz to nie masz prawa głosu. A trenujesz i grasz to wiele błędów ci wybaczą.
         • p_ Zgłoś komentarz
          jeśli jedynym wytłumaczenie jest naruszanie postanowień umowy, jeśli nie mówi się o konkretach, to prawda jest gdzie indziej, tym bardziej, że mowa o dobrej zawodniczce w słabej lidze
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×