Sparingowo: MMTS Kwidzyn najlepszy na własnym parkiecie

Puchar Prezesa MMTS-u zostaje w Kwidzynie. Gospodarze w finale zawodów pokonali Wybrzeże Gdańsk 32:29. Trzecie miejsce dla Chrobrego Głogów.

Marcin Górczyński
MMTS Kwidzyn Materiały prasowe / MMTS KWIDZYN / MIROSŁAW WIŚNIEWSKI / Na zdjęciu: MMTS Kwidzyn

Kwidzynianie dostali się do finału po zwycięstwie 31:27 z Chrobrym Głogów. Zawodnicy Macieja Mroczkowskiego zdominowali pierwsze minuty spotkania, prowadzili 5:0, wykorzystując mnóstwo kontr. Głogowianie zebrali się do walki, ale MMTS w ostatnich 15 minutach odzyskał kontrolę nad spotkaniem. Świetnie spisywał się przede wszystkim Paweł Genda (sześć goli).

Wybrzeże Gdańsk w półfinale imprezy zmierzyło się ze Spójnią Gdynia. Kapitalny mecz rozegrał obrotowy Łukasz Rogulski, autor ośmiu trafień. Wśród gdynian próbowali odpowiadać Rafał Rychlewski i Borys Brukwicki, ale ich bramki nie uratowały Spójnię od porażki.

Derby Pomorza w finale padły łupem MMTS-u. Gospodarze kapitalnie zaczęli spotkania, wykorzystując interwencję swojego wychowanka Jakuba Żurawskiego. Po bramce Andrzeja Kryńskiego, MMTS prowadził już 12:4.

Wybrzeże nie zwiesiło głów i zabrało się za odrabianie strat. Sporo problemów defensywie rywali sprawiali Michał Orzechowski i Paweł Niewrzawa. Do przerwy gdańszczanom udało się zmniejszyć straty do dwóch bramek.

Podobny przebieg miała druga połowa. Najpierw MMTS odskoczył na kilka trafień, m.in. po golach Ryszarda Landzwojczaka. W końcówce Wybrzeże ponownie odrobiło straty (30:29). Gospodarze dowieźli jednak sukces do końca, głównie dzięki paradom Krzysztofa Szczeciny.

W spotkaniu o trzecie miejsce Chrobry pokonały Spójnię 34:29. Głogowianie po przerwie szybko odskoczyli na cztery bramki, rywale z Trójmiasta doprowadzili do wyniku 27:26 w 52 minucie, ale beniaminka Superligi nie było już stać na więcej.

Mecz o 3. miejsce:

Chrobry Głogów  - Spójnia Gdynia 34:29 (17:14)

Chrobry: Stachera 2, Szkudlarski - Pawłowski 4, Świtała 3, Zdobylak 1, Sadowski 3 , Klinger 1, Babicz 6, Gujski 4, Tylutki 2, Biegaj 4, Krzysztofik 2, Kubała 1, Rydz 1

Spójnia: Michalczuk, Zimakowski, Głębocki - Ćwikliński 4, Oliferchuk 5, Kamyszek 4, Brukwicki 4, Rychlewski 6, Pedryc K.1, Pedryc P., Kyrylenko 2, Krawczenko 3, Jamioł, Dworaczek, Marszałek