KPR Ruch wygrał turniej w Chorzowie

W sobotę, w Chorzowie rozegrano turniej z udziałem KPR-u Ruchu, Piotrcovii Piotrków Trybunalski i Korony Handball Kielce. Dwa spotkania zwyciężyły gospodynie.

Michał Gałęzewski
KPR Ruch pokazał się w Chorzowie z bardzo dobrej strony WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / KPR Ruch pokazał się w Chorzowie z bardzo dobrej strony

Trzy zespoły mają za sobą łącznie trzy spotkania, które rozgrywano systemem 2x25 minut. Najbardziej wyrównany był pierwszy mecz, w którym prowadzony przez Jarosława Knopika KPR Ruch Chorzów do końca walczył o zwycięstwo, ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 25:24.

Drużyna Rafała Przybylskiego po przegranej w meczu z Ruchem, zdołała się podnieść i zwyciężyć z Koroną Handball Kielce. Już do przerwy Piotrcovia wypracowała sobie trzybramkową zaliczkę, by ostatecznie zwyciężyć 28:23.

Na koniec zmierzyły się dwa zespoły, które w ubiegłym sezonie występowały w I lidze kobiet. Tym razem KPR Ruch Chorzów zdołał w starciu z Koroną Handball Kielce wygrać dużo łatwiej, niż w pierwszym pojedynku. Spotkanie zakończyło się rezultatem 25:15, a ciekawostką jest fakt, że w barwach Ruchu zaprezentowała się testowana Katarzyna Piecaba, która w ubiegłym sezonie grała w barwach drużyny Tomasza Popowicza, Korony Handball.

KPR Ruch Chorzów - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 25:24

Korona Handball Kielce - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 23:28

KPR Ruch Chorzów - Korona Handball Kielce 25:15

Czy KPR Ruch Chorzów utrzyma się w PGNiG Superlidze kobiet?