Sparingowo: Vive pokonało Zagłębie w charytatywnym meczu w Kępnie

Po trzech tygodniach intensywnych treningów, Vive Kielce rozegrało pierwszy mecz w okresie przygotowawczym do sezonu 2017/18. Mistrzowie Polski we wtorek pokonali Zagłębie Lubin 36:30 w charytatywnym meczu w Kępnie. W czwartek wyruszą do Veszprem.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA

Mecz nie miał większej historii, ale też dla trenerów oby zespołów istotniejsze od wyniku było przetestowanie określonych schematów gry. Jeszcze przed przerwą Vive odjechało rywalom na dystans sześciu trafień (16:10), a w drugiej połowie wygrywało nawet różnicą ośmiu goli (33:25).

- Ogólnie zaprezentowaliśmy się pozytywnie - mówił po meczu Tałant Dujszebajew. - Wiadomo, że w tym momencie sezonu nie jesteśmy w najlepszej formie, ale moi zawodnicy walczyli. Jestem przekonany, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej - dodał.

Do Kępna Dujszebajew zabrał niemal najsilniejszy skład swojej drużyny. Jedynymi nieobecnymi byli Karol Bielecki i Alex Dujszebajew, których w Kielcach zatrzymały drobne problemy zdrowotne. Na boisko wybiegli za to dwaj inni nowi gracze - skrzydłowy Blaż Janc i rozgrywający Marko Mamić. Pierwszy zdobył pięć bramek, drugi - jedną.

W czwartek mistrzowie Polski wyruszą do Veszprem, gdzie w weekend zagrają w towarzyskim turnieju z udziałem gospodarzy, Celje Pivovarnej Lasko i Orlen Wisły Płock. Będą to ostatnie sparingi klubu przed startem nowego seoznu.

W Kępnie Vive i Zagłębie zagrały dla byłego piłkarza ręcznego Ostrovii Ostrów Wielkopolski Przemysława Słupniaka, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku został sparaliżowany. Dochód z wtorkowego spotkania oba kluby oraz organizatorzy przekazali na jego rehabilitację.