Sparingowo: dwie różne połowy. Zagłębie rozbiło KPR Jelenia Góra

Metraco Zagłębie i KPR Jelenia Góra rozegrały w środę ostatni sparing przed sezonem 2017/18. Towarzyskie spotkanie w Lubinie zakończyło się wysoką wygraną wicemistrzyń Polski (36:18), które w drugiej połowie straciły tylko cztery bramki.

Małgorzata Boluk
WP SportoweFakty / Anna Dembińsk
KPR Jelenia Góra przyjechał na teren Miedziowych w dobrych nastrojach. Zespół prowadzony przez Michała Pastuszko z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej, czego efektem było pierwsze miejsce w rozgrywanym w weekend turnieju w Pradze.

Ekipa ze stolicy Karkonoszy rozpoczęła spotkanie z dużym animuszem i postawiła Zagłębiu w pierwszej połowie trudne warunki. Jeleniogórzanki po kwadransie zawodów wygrywały z wyżej notowanym rywalem różnicą trzech bramek. W tej części rywalizacji najbardziej wyróżniały się w drużynie gości Aleksandra Tomczyk i Joanna Załoga.

Sygnał do ataku dały miejscowym Agnieszka Jochymek oraz Karolina Semeniuk. Trafienia tych dobrze dysponowanych zawodniczek pomogły wicemistrzyniom Polski doprowadzić w 20. minucie do wyrównania, a następnie zejść na przerwę ze skromną przewagą.

W drugiej części spotkania Zagłębie zaostrzyło obronę, co widocznie wpłynęło na końcowy wynik. Ponadto znakomicie spisywała się w bramce Monika Wąż, która niejednokrotnie wygrywała pojedynki "sam na sam".

Czas mijał, a przewaga lubinianek nieubłaganie rosła. Gospodynie po zmianie stron zagrały na wysokiej skuteczności i regularnie kontrowały nieudane poczynania rywalek. Zespół przyjezdnych nie był w stanie sforsować defensywy przeciwniczek i w ciągu pół godziny zdobył tylko cztery bramki. Trzy z nich rzuciła dla drużyny Sabina Kobzar.

Dla obu zespołów był to ostatni test przed startem rozgrywek. Wicemistrzynie z Lubina na inaugurację podejmą UKS PCM Kościerzyna, a KPR pojedzie do Kobierzyc na derby Dolnego Śląska.

Metraco Zagłębie Lubin - KPR Jelenia Góra 36:18 (15:14)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Bilik, Grzyb 3, Semeniuk 4, Trawczyńska 4, Wasiak 1, Rosińska 1, Górna 5, Piechnik 2, Ważna 2, Marić 3, Jochymek 4, Belmas 1, Pielesz, Milojević 3, Wojtas 3

KPR: Wierzbicka, Kolasińska - Jurczyk 1, A. Tomczyk 4, M. Tomczyk 1, Kobzar 4, Załoga 3, Jasińska 1, Żukowska 3, Karwecka 1, Dubiel, Kanicka, Oreszczuk, Skowrońska

Czy Metraco Zagłębie Lubin zostanie mistrzem Polski 2017/2018?