Wiktor Kawka: Wynik nie odzwierciedla meczu

SPR Stal Mielec ofiarnie walczyła z Azotami Puławy w inauguracyjnym meczu sezonu 2017/2018 PGNiG Superligi. Poległa jednak wysoko (23:32). W końcu musieliśmy opaść z sił - mówi rozgrywający mielczan Wiktor Kawka.

Daniel Kordulski
Wiktor Kawka w akcji ofensywnej Materiały prasowe / AZOTY PUŁAWY / PGNIG SUPERLIGA / Na zdjęciu: Wiktor Kawka w akcji ofensywnej

Do przerwy niemal przez cały czas goście z Podkarpacia byli na prowadzeniu, Azotom ta sztuka nie udała się ani razu. Po pierwszej połowie było 14:13 dla Stali. - Faktycznie dobrze nam się wtedy wiodło, praktycznie wszystko nam wychodziło - przyznał Kawka.

W kilka sekund po zmianie stron mielczanie oddali prowadzenie, jak się okazało na dobre. Rozgrywający "Czeczeńców" doskonale zdaje sobie sprawę z czego wynikał taki obrót spraw. - Brakowało nam zmienników. Graliśmy tylko z trzema rozgrywającymi, a czwarty, który grał na środku jest nominalnym skrzydłowym. W końcu musieliśmy opaść z sił. Z tego wynikały błędy, które nakręcały kontry Azotów. Skończyło się więc niezbyt dobrze.

W Stali podobnie jak w minionych rozgrywkach nie brakuje problemów kadrowych. Do kontuzjowanego jeszcze w zeszłym sezonie Michała Wypycha oraz Michała Chodary, tuż przed startem ligi, dołączył jeszcze dobrze rokujący 19-latek Dawid Rusin. - Pod tym względem sezon znowu niezbyt dobrze nam się zaczął - ubolewał Kawka.

Nastroje po spotkaniu z Azotami nie były jednak zbyt minorowe. Na pewno szkoda straconych punktów, ale forma Stali u progu sezonu to dobry prognostyk przed meczami przeciwko rywalom z ich "półki".

- Wynik nie odzwierciedla w pełni tego, co działo się podczas meczu, bo walczyliśmy ofiarnie. Uważam, że nie mamy sobie wiele do zarzucenia. Parę błędów było, ale to zmęczenie robiło swoje.

- Mam nadzieję, że kontuzjowani koledzy szybko się wyleczą, a wtedy sytuacja zacznie iść w dobrą stronę i będziemy wygrywać mecze - zakończył z optymizmem.

Wiktor Kawka będzie wyróżniającym się graczem w meczu z KPR-em Legionowo?