Puchar EHF: kolejny pogrom. Zagłębie w drugiej rundzie europejskich pucharów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Na zdjęciu: Metraco Zagłębie Lubin
WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Na zdjęciu: Metraco Zagłębie Lubin

Metraco Zagłębie Lubin dopełniło formalności i awansowało do drugiej rundy Pucharu EHF. Wicemistrzynie po raz drugi rozbiły LK Zug Handball (43:23). Najlepszą zawodniczką spotkania okrzyknięto Agnieszkę Jochymek.

Rewanż miał uderzająco podobny przebieg do pierwszego spotkania pomiędzy wicemistrzem Polski i LK Zug Handball. Szczypiornistki Zagłębia wykorzystały wszystkie swoje atuty i od razu narzuciły rywalkom swoje warunki gry.

Były ciągłe rotacje składem, świetne interwencje bramkarek i bardzo dobra współpraca z kołem. Na szóstym metrze znakomicie spisywała się Zuzanna Ważna, którą po zmianie stron zastąpiła równie dobrze dysponowana Jovana Milojević. Rywalki nie mogły powstrzymać też dynamicznej Agnieszki Jochymek, Marty Rosińskiej i skutecznej, startującej do kontr Małgorzaty Trawczyńskiej.

Zagłębie zeszło na przerwę z zaliczką wynoszącą jedenaście bramek, a drugą połowę zaczęło od mocnego uderzenia. Ekipa Miedziowych trafiła do siatki rywalek dziewięć razy z rzędu i dobiła w 39. minucie do trzydziestki.

Szwajcarski klub miał zdecydowanie za mało atutów, aby nawiązać wyrównaną walkę. Dla gości rzucała głównie tylko lewa rozgrywająca, Sybille Scherer. Nieźle broniły też golkiperki, ale to zdecydowanie za mało.

Wicemistrzynie Polski cieszą się z wygranej, ale mają świadomość, że prawdziwe granie zacznie się tak naprawdę od drugiej rundy Pucharu EHF. Na lubinianki czeka na tym etapie węgierski DVSC Debreczyn.

LK Zug Handball - Metraco Zagłębie Lubin 23:43 (10:21)

LK Zug Handball: Kaiser, Ort - Ravlic, Traber 1, Baumann 1, Scherer 11, Egli 3, Stutz 1, Betschart, Kahr 1, Gwerder 2, Kagi, Smitran 3, Hess Karne: 5/5 Kary: 12 min.

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz - Grzyb 1, Semeniuk 3, Trawczyńska 5, Wasiak 3, Rosińska 4, Górna, Piechnik 3, Ważna 6, Marić 5, Milojević 4, Jochymek 7, Belmas 1, Wojtas 1, Pielesz Karne: 1/2 Kary: 12 min.

Czy Metraco Zagłębie Lubin pokona w drugiej rundzie DVSC Debreczyn?