Martyna Borysławska: solidna praca przyniesie skutki

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Martyna Borysławska
WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Martyna Borysławska
zdjęcie autora artykułu

Vistal Gdynia pokonał w sobotę kościerski UKS PCM 34:21. Najwięcej, bo 6 bramek dla zespołu gospodyń, rzuciła Martyna Borysławska, która jednak ma świadomość, że jeszcze może się poprawić.

W meczu z UKS-em PCM Kościerzyna Martyna Borysławska była najskuteczniejsza spośród wszystkich zawodniczek Vistalu Gdynia. - Jest jeszcze parę rzeczy, które powinnam poprawić i tak jest w każdym spotkaniu. Gra drużyna i nie liczą się indywidualne zdobycze, więc nie podchodzę do tego w ten sposób. Najważniejszy jest korzystny wynik i już teraz myślimy o kolejnym spotkaniu - powiedziała Martyna Borysławska.

Czy wynik UKS-u PCM w Lubinie, gdzie kościerski zespół poległ z Metraco Zagłębiem 17:43, miał wpływ na postawę Vistalu na początku spotkania, kiedy to przyjezdne prowadziły? - W pierwszej połowie popełniłyśmy za dużo błędów i grałyśmy za mało agresywnie. Cieszy to, że po zmianie stron wyciągnęłyśmy odpowiednie wnioski - zauważyła lewa rozgrywająca.

Vistal w tym sezonie gra na trzy fronty. Będzie również reprezentował Polskę w Lidze Mistrzyń. - Czy podołamy, nie mnie oceniać. Wykonujemy solidną pracę i mam nadzieję, że przyniesie to skutki - stwierdziła Borysławska. - Mam nadzieję, że będę grała dużo. Jak tylko dostanę szansę wejścia na boisko, dam z siebie wszystko - zdeklarowała.

Już na samym początku gdynianki grają dwa spotkania w tygodniu. - Piłka ręczna to nasza pasja. Rzeczywiście, żeby grać co 3-4 dni potrzebne jest bardzo solidne przygotowanie. Jesteśmy po trudnym okresie przygotowawczym i jesteśmy fizycznie gotowe. Na pewno ten sezon będzie jednym z tych najtrudniejszych - podsumowała Martyna Borysławska.

ZOBACZ WIDEO Załamany Krzysztof Zimnoch po walce w Radomiu. "Nie poddam się"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Martyna Borysławska powinna dostać szansę w reprezentacji Polski?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (3)
avatar
BadMannels
11.09.2017
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Przyszłość reprezentacji to Patrycja Świerżewska.  
avatar
Grieg
10.09.2017
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Teraz Martynie trudno byłoby jeszcze przebić się do reprezentacji, ale za kilka lat, gdy Ala Wojtas i inne nasze czołowe lewe rozgrywające będą już kończyć kariery (większość jest po 30-tce), m Czytaj całość
tadeusz281
10.09.2017
Zgłoś do moderacji
1
4
Odpowiedz
Szanse w reprezentacji, proszę Was... Przecież ona jest drewniana, ona więcej w meczu robi błędów niż rzuca bramek... Ja jestem zdziwiony co ona robi w Vistalu, ale w końcu to ulubienica prezes Czytaj całość