Liga Mistrzów. Mocne otwarcie Montpellier HB

Zawodnicy Montpellier, którzy rywalizują w grupie D w 1. kolejce Ligi Mistrzów wysoko pokonali Metalurg Skopje. Francuzi wygrali z Macedończykami aż 32:22.
Aneta Szypnicka
Materiały prasowe / Stéphane Pillaud / Sportissimo / LNH / Na zdjęciu Mathieu Grebille

To było trzecie w historii spotkanie obu ekip. W dwóch poprzednich meczach szczypiorniści Montpellier HB bez większych problemów pokonywali zespół z Macedonii - w pierwszym starciu aż dziesięcioma trafieniami, a w drugim sześcioma bramkami.

Spotkanie inaugurujące tegoroczne rozgrywki miało bardzo podobny scenariusz. Pojedynek wyrównany był tak naprawdę tylko przez pierwsze sześć minut. Wtedy na tablicy wyników widniał remis po 3, a chwilę później do budowania przewagi rzucili się gospodarze.

Zaledwie w kwadrans swoje prowadzenie powiększyli do sześciu trafień, dzięki czemu mogli spokojnie kontrolować przebieg starcia. Goście nie mieli pomysłu na zatrzymanie ofensywy rywali, a na domiar złego sami mieli kłopoty w ataku. Po trzydziestu minutach gry Francuzi wygrywali aż ośmioma bramkami.

Po wyjściu z szatni obraz gry nie uległ żadnej zmianie. Obu drużynom zdarzały się przestoje, ale szczypiorniści Montpellier mogli sobie na nie pozwolić. Najskuteczniejszym zawodnikiem w ich szerach był Michael Guigou, ale błysnął także syn legendy francuskiej piłki ręcznej - Jacksona Richardsona - Malvyn.