Liga Mistrzów. Blisko sensacji w Barcelonie, dobry występ Kamila Syprzaka. Vardar z kolejnym zwycięstwem

Vardar Skopje pokonał HBC Nantes 27:23 i zapisał na swoim koncie kolejne dwa punkty. Dużo emocji przyniosło jednak spotkanie Dumy Katalonii z IFK Kristianstad. FC Barcelona Lassa po zaciętym meczu zwyciężyła 31:29.

Aneta Szypnicka-Staniec
Victor Tomas Materiały prasowe / IHF / Na zdjęciu: Victor Tomas

W Skopje zaczęło się obiecująco - nieźle już od pierwszych minut spisywał się Olivier Nyokas i na tablicy wyników widniał remis. Na dobre zagrania gości świetnie odpowiadali jednak Dainis Kristopans i Rogerio Moraes Ferreira. Zacięta gra toczyła się tylko do 22. minuty - później gospodarze zaczęli budować swoją przewagę. Francuzi zaczęli się mylić, a skopijczycy bez większych problemów kontrolowali starcie. Na przerwę schodzili prowadząc czterema trafieniami.

Wypracowane w pierwszej części meczu prowadzenie dało im duży spokój w drugiej połowie. Szczypiorniści Vardaru narzucili rywalom swoje tempo gry i nie pozwalali im na rozwinięcie skrzydeł. Na siedem minut przed końcem w Jane Sandanski Arenie zrobiło się jednak gorąco - gracze z Nantes zmniejszyli swoje straty tylko do jednego trafienia. Zwycięzcy poprzedniej edycji Ligi Mistrzów zachowali jednak w końcówce chłodniejsze głowy. Już do ostatniego gwizdka sędziego nie pozwolili Francuzom na rzucenie bramki, sami zdobyli trzy i ostatecznie zwyciężyli 27:23.

Dużo więcej emocji było jednak w drugim tego dnia spotkaniu grupy A, w którym FC Barcelona Lassa podjęła IFK Kristianstad. Szwedzi byli niezwykle blisko sprawienia ogromnej sensacji i wywiezienia z Palau Blaugrany dwóch punktów. Jeszcze w 56. minucie spotkania to= goście prowadzili dwoma trafieniami. Ich postawę należy docenić tym bardziej, że w całym meczu aż szesnaście minut spędzili na ławce kar.

O zwycięstwie dumy Katalonii zdecydowało przede wszystkim doświadczenie i nieco lepiej rozegrane ostanie kilkadziesiąt sekund. Dużo przytomności zachował Victor Tomas - to on zdobył trzy ostatnie bramki w meczu.

Kamil Syprzak był po Valero Riverze najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu z Barcelony. Hiszpan był autorem dziewięciu trafień, a Polak skończył spotkanie z dorobkiem pięciu bramek.

O tym, jak dużo może kosztować chwila nieuwagi i braku koncentracji przekonali się natomiast gracze MOL-Pick Szeged. Węgrzy bardzo długo prowadzili z RK PPD Zagrzeb i wydawało się, że bez większych problemów dowiozą zwycięstwo do końca. Jeszcze w 40. minucie starcia prowadzili aż siedmioma trafieniami (21:14). Wtedy jednak jakby zupełnie stanęli. Gospodarze zaczęli się rozkręcać i udało im się zmniejszyć straty do jednej bramki. Wtedy role znów się odwróciły, szczypiorniści z Szeged się przebudzili, a Chorwaci wrócili do popełniania błędów. Ostatecznie Zsolt Balogh i spółka wywieźli z Zagrzebia dwa punkty.