PGNiG Superliga: beniaminek z Kalisza wygrywa u siebie

Drugie zwycięstwo w PGNiG Superlidze odnieśli piłkarze ręczni MKS-u Kalisz. Podopieczni Pawła Ruska wygrali przed własną publicznością z Meblami Wójcik Elbląg 25:21.

Miłosz Marek
Kirył Kniaziew Materiały prasowe / MKS ZAGŁĘBIE LUBIN / PRESS FOCUS / Na zdjęciu: Kirył Kniaziew
Mecz nie rozpoczął się po myśli gospodarzy. Meblarze długo rozgrywali swoje akcje, a przede wszystkim skutecznie je wykańczali. Po niespełna kwadransie gry przyjezdni prowadzili 7:3.

Udane otwarcie kosztowało elblążan sporo sił. Jacek Będzikowski miał do dyspozycji jedynie 10 zawodników z pola. Z kolei Paweł Rusek zdecydował się na zmiany w defensywie, które przyniosły efekty. Niesiony głośnym dopingiem MKS stopniowo odrabiał straty. Jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie (13:12).

Po zmianie stron kaliszanie mogli szybko odskoczyć rywalom. Wówczas doskonałymi interwencjami popisał się Adrian Fiodor, który w bramce Mebli Wójcik godnie zastępował kontuzjowanego Pawła Kiepulskiego. Golkiper bronił ze skutecznością blisko 30 procent, co pozwalało gościom myśleć o korzystnym rezultacie.

Solidna defensywa nie szła w parze z dobrą grą w ataku. Meblarze w drugiej połowie zdobyli tylko dziewięć bramek. Na początku meczu świetnie radził sobie Jakub Olszewski, na kole dobrze partnerował mu Bartosz Janiszewski. Po zmianie stron zabrakło lidera, który w trudnych momentach wziąłby odpowiedzialność w kluczowych akcjach.

MKS taką postać miał. Kirył Kniaziew, jeden z bardziej doświadczonych graczy w szeregach beniaminka PGNiG Superligi, nie mylił się zarówno z siódmego metra, jak i rzucając z drugiej linii. Spokojnie rozgrywał akcje razem z Pawłem Adamczakiem oraz Arkadiuszem Galewskim. Mecz zakończył z ośmioma trafieniami.

Mimo zwycięstwa w grze kaliszan widać jeszcze sporo mankamentów. Kibice niemal do ostatniej minuty drżeli o wynik potyczki. Gdyby nie proste błędy i brak skuteczności w dogodnych okazjach MKS mógłby rozstrzygnąć losy meczu zdecydowanie szybciej. To ostatni moment, w którym Wielkopolanie mogą tłumaczyć się brakiem ligowego doświadczenia. W kolejnych takich przypadkach za cenne lekcje od rywali kaliszanie zapłacą punktami.

MKS Kalisz - Meble Wójcik Elbląg 25:21 (13:12)

MKS: Tatar, Zakreta - Kwiatkowski, Galewski 5, Krytski 1, Bożek 2, Adamczak Paweł 2, Kobusiński, Drej 1, Klopsteg 3/1, Misiejuk, Kniaziew 8/4, Bałwas 3.