Liga Mistrzów. Hit dla Vardaru, FC Barcelona bezradna w Skopje

Sobota była dobrym dniem dla zespołów z grupy A, które gościły u siebie rozgrywki Ligi Mistrzów. W 5. kolejce pewne zwycięstwa zapisali na swoim koncie szczypiorniści Vardaru Skopje i HBC Nantes.

Aneta Szypnicka-Staniec
zawodnicy Vardaru Skopje Materiały prasowe / Uros Hocevar/EHF / Na zdjęciu: zawodnicy Vardaru Skopje
Wynik spotkania w Skopje w żadnej mierze nie oddaje poziomu i przebiegu tego starcia. Szczypiorniści Vardaru przez większą część meczu spokojnie go kontrolowali i ani przez chwilę ich zwycięstwo nie było zagrożone.

Gospodarze przede wszystkim postawili bardzo twardą obronę, z której pokonaniem Katalończycy mieli ogromne problemy. Jeśli udawało im się wypracować czyste sytuacje, na ich drodze pojawiał się fantastycznie dysponowany Arpad Sterbik i ze zmniejszania strat nic nie wychodziło. Tak naprawdę gracze z Barcelony zadowoleni mogli być tylko z pierwszych minut spotkania, później zostali przytłoczeni przez skopijczyków.

Postrach w formacji obronnej Dumy Katalonii siał Vuko Borozan, ogromne zamieszanie wprowadzał Luka Cindrić, a swoje szanse wykorzystywał Jorge Maqueda i dominacja gospodarzy rosła z minuty na minutę. W końcówce Hiszpanie zdołali zmniejszyć przewagę rywali do czterech trafień. Kamil Syprzak miał bardzo trudne zadanie, a ostatecznie zakończył mecz z jednym trafieniem.

Nic do powiedzenia nie mieli także szczypiorniści IFK Kristianstad w starciu z HBC Nantes. To spotkanie było z kolei wyrównane tylko przez pięć pierwszych minut. Później imponującą serią popisali się Francuzi - ze stanu 5:5 nagle zrobiło się 11:5 i to w ogromnej mierze ustawiło mecz. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 34:25. Znakomite spotkanie rozegrał Nicolas Tournat, który w 2020 roku zasili szeregi mistrzów Polski. Obrotowy rzucił aż dziesięć bramek.