I liga kobiet: nowy lider w grupie A

Michał Gałęzewski
W grupie B ciągle dwa zespoły mają na swoim koncie komplet zwycięstw. W sobotę większe wyzwanie czekało SPR Olkusz. Zawodniczki z Małopolski pojechały na mecz z trzecią w tabeli drużyną Varsovii. W tym spotkaniu padło aż 70 bramek.

W derbach stolicy AZS AWF nie wygrał bez walki z WKPR-em Wesoła. O wszystkim zadecydowała środkowa część drugiej połowy. Na siedem minut przed końcem, po rzucie Izabeli Maciejewskiej było już 20:28. Pogoń Wesołej w postaci pięciu bramek z rzędu okazała się zbyt późna.

Sporo walki na boisku zaprezentowały szczypiornistki z Krapkowic, które dotąd nie wygrały choćby jednego spotkania. Z faworyzowanym MTS-em Żory, Otmęt przegrał różnicą zaledwie czterech bramek. Jeszcze na trzy minuty przed końcem zespół Andrzeja Matyszoka, w którego barwach skuteczna była Natalia Staszkiewicz przegrywał 20:22, ale to MTS lepiej rozegrał ostatnie akcje.

O niespodziankę walczył także SPR JKS Jarosław, który jeszcze w 39. minucie prowadził w Lublinie 17:16, a świetnie spisywała się Natalia Turkało. Od tego czasu jednak serię 9:1 zaliczyły gospodynie, które po bramce Magdaleny Markowicz prowadziły 25:18. Skończyło się na 27:21.

Do niespodzianki doszło w Nowym Sączu. Grająca jeszcze w ubiegłym sezonie w PGNiG Superlidze kobiet Olimpia-Beskid przegrała aż 21:29 z Sośnicą Gliwice. Nie wystarczyło 9 bramek rzuconych przez Karolinę Płachtę. Bramkę więcej zdobyła gliwiczanka Aleksandra Abramowicz.

5. kolejka grupy B: MKS AZS UMCS Lublin - SPR JKS Jarosław 27:21 (11:13) MTS Żory - Otmęt Krapkowice 26:22 (13:10) WKPR Wesoła Warszawa - AZS AWF Warszawa 25:28 (11:13) Varsovia Warszawa - SPR Olkusz 33:37 (17:22) Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Sośnica Gliwice 21:29 (9:13)