I liga kobiet: nowy lider w grupie A

ChKS PŁ Łódź został nowym liderem grupy A I ligi kobiet. Łodzianki pokonały zespół z Lubicza i skorzystały na niespodziewanej porażce SMS-u ZPRP II Płock. W grupie B wciąż niepokonane są SPR Olkusz i AZS AWF Warszawa.

Michał Gałęzewski
16 zespołów walczy o awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej WP SportoweFakty / 16 zespołów walczy o awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej

W grupie A doszło do zmiany na pozycji lidera. W sobotę po raz pierwszy w tym sezonie przegrał SMS ZPRP II Płock. Pogromcą licealistek okazał się nieoczekiwanie MKS PR Urbis Gniezno, który wygrał na wyjeździe różnicą aż pięciu bramek. Jeszcze na sześć minut przed końcem był remis, jednak skuteczna gra zespołu Roberta Popka pozwoliła na cenną wygraną.

Ciekawie było też w Kwidzynie. Tam walczący o czołowe lokaty MTS tym razem nie był wsparty wychowankami grającymi na co dzień w PGNiG Superlidze i przegrał z SMS-em ZPRP I Płock 23:26. Co warte podkreślenia jeszcze na 10 minut przed końcem było 17:25. Ambitna pogoń kwidzynianek pozwoliła w ciągu pięciu minut zbliżyć się na 23:25, ale nie postawiły kropki nad i. Kolejne znakomite spotkanie zaliczyła Izabela Świerżewska, która rzuciła 10 bramek dla SMS-u.

Swój mecz rozegrał też trzeci zespół z Płocka. Jutrzenka mierzyła się z mającym problemy w tym sezonie zespołem z Poznania i po wielkim boju wygrała 29:28. Bohaterką gospodyń była zdobywczyni 10 bramek, Aneta Szczechowicz. Ważne dla układu dołu tabeli było też starcie w Tczewie, gdzie Sambor wygrał bez problemów z Drwęcą Novar Lubicz 34:27, a najskuteczniejsza była Patrycja Ciura.

Po niedzielnym spotkaniu nowym liderem został ChKS PŁ Łódź. Drużyna, która jeszcze w ubiegłych rozgrywkach grała w niższej klasie rozgrywkowej pokonała 30:20 Dwójkę PWSIiP Łomża i przegoniła SMS ZPRP II Płock kontrolując spotkanie od końcówki I połowy.

5. kolejka grupy A: MMKS Jutrzenka Płock - KS AP Poznań 29:28 (17:18) SMS ZPRP II Płock - MKS PR Urbis Gniezno 26:31 (13:14) MTS Kwidzyn - SMS ZPRP I Płock 23:26 (10:12) Sambor Tczew - UKS Drwęca Novar Lubicz 34:27 (14:13) ChKS PŁ Łódź - Dwójka PWSIiP Łomża 30:20 (15:12)