PGNiG Superliga: nieudany powrót Piotra Frelka do Kwidzyna

W meczu dziewiątej kolejki PGNiG Superligi, MMTS Kwidzyn podejmował Sandrę SPA Pogoń Szczecin. Faworytem spotkania byli gospodarze i z tej roli się wywiązali, triumfując 32:29. Łatwo jednak to zwycięstwo im nie przyszło.

Jarosław Kowalski
Paweł Genda Materiały prasowe / MMTS KWIDZYN / MIROSŁAW WIŚNIEWSKi / Na zdjęciu: Paweł Genda
Początek spotkania miejscowi mieli wymarzony. Bardzo dobre interwencje Bartosza Dudka napędzały szybkie akcje MMTS-u, co poskutkowało prowadzeniem 3:0 w 4. minucie meczu. Z czasem przyjezdni znaleźli sposób na golkipera gospodarzy, zwłaszcza Paweł Krupa i Arkadiusz Bosy, którzy byli wyróżniającymi się postaciami w szeregach gości.

Szczecinianie mieli jednak spore problemy z tym, jak zapobiegać utracie goli. W efekcie do końca pierwszej połowy oglądaliśmy głównie grę bramka za bramkę, co zaowocowało prowadzeniem do przerwy kwidzynian 16:13.

Druga połowa zaczęła się z punktu widzenia gości idealnie. Dwie łatwo zdobyte bramki i po chwili okazja na wyrównanie, lecz niewykorzystana. MMTS szybko uporządkował swoją grę w ataku, którą kierował dobrze dysponowany Maciej Pilitowski.

Po upływie 40 minuty wszedł do kwidzyńskiej bramki Krzysztof Szczecina i to było kluczowe dla dalszych losów spotkania. Golkiper popisał się udaną interwencją już w pierwszej akcji, a później wcale nie spuszczał z tonu. Miejscowi odskoczyli na 4-5 trafień przewagi, a obrazu gry nie zmienił nawet czas wzięty przez trenera Pogoni, Piotra Frelka. Kwidzynianie kontrolowali pojedynek do ostatniego gwizdka i tym samym zaliczyli udany powrót do własnej hali po serii wyjazdów.

MMTS Kwidzyn - Sandra Spa Pogoń Szczecin 32:29 (16:13)

MMTS: Szczecina, Dudek, Żurawski - Genda 9, Kryński 6, Krieger 2, Peret 4, Szpera 1, Rosiak 3, Nogowski 4, Guziewicz, Ossowski, Potoczny, Janikowski, Pilitowski 3, Przytuła