I liga grupa B: niespodziewana porażka Czuwaj Przemyśl w Łodzi, KSZO pokonało Ostrovię

W sobotę wieczorem upłynęła 8. kolejka zmagań w I lidze mężczyzn grupie B. Sporą niespodziankę sprawiła w weekend Politechnika Anilana Łódź, która pokonała przed własną publicznością SRS Czuwaj Przemyśl.
Małgorzata Boluk
/ Piłka ręczna

W sobotę po drugie zwycięstwo w sezonie sięgnął MTS Chrzanów, który pokonał u siebie wyżej notowany Viret CMC. Ekipa gospodarzy szybko przystąpiła do budowania dystansu i zeszła na przerwę prowadząc różnicą pięciu bramek. Druga połowa meczu miała przebieg bardziej wyrównany, ale wypracowana przez miejscowych zaliczka pozwoliła im kontrolować losy spotkania. W 53. minucie rywalizacji zdyskwalifikowany został za uderzenie przeciwnika w twarz Patryk Strużyna.

Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miały też LKPR Moto-Jelcz Oława (aktualny lider grupy B), MKS Wieluń i SPR PWSZ Tarnów. Kolejny komplet punktów zdobył także KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski z Mariuszem Jurasikiem w składzie, ale wciąż nie na boisku. Do triumfu poprowadził gości tercet w składzie Jakub Bulski, Grzegorz Sobut i Daniel Goliszewski.

W ósmej kolejce zaskoczyła Politechnika AnilanaSRS Czuwaj Przemyśl nie radził sobie z bardzo dobrze dysponowanym Damianem Wawrzyniakiem, który do spółki z Bartoszem Pawlakiem przesądził o tym, że punkty zostały w Łodzi. Oczekiwań miejscowych kibiców nie zawiódł również KSSPR Końskie, nieznacznie pokonując u siebie groźną Siódemkę Miedź Legnica.

Do ciekawego spotkania doszło w Białej Podlaskiej. Miejscowy AZS AWF przeważał przez blisko czterdzieści minut, ale później oddał inicjatywę rywalom. Do zdobycia trzech "oczek" bardzo przyczynił Arkadiusz Kowalski, który w drugiej części rywalizacji wziął na swoje barki ciężar gry i pomógł swojej drużynie odwrócić losy meczu.

I liga mężczyzn grupa B (8. kolejka)

MTS Chrzanów - Viret CMC Zawiercie 35:31 (20:15)
Najwięcej bramek: dla MTS - b/d; dla Viret CMC - b/d

ASPR Zawadzkie - LKPR Moto-Jelcz Oława 31:34 (16:20)
Najwięcej bramek: dla ASPR - Paweł Swat 7, Dawid Mięsopust 5; dla LKPR - Jarosław Paluch 7, Damian Bałdys 6

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 31:25 (18:17)
Najwięcej bramek: dla KSZO - Jakub Bulski 9, Grzegorz Sobut 6; dla Ostrovia Ostrów Wlkp. - Damian Krzywda 7, Mariusz Kuśmierczyk 5

SPR PWSZ Tarnów - KS Uniwersytet Radom 35:31 (23:17)
Najwięcej bramek: dla SPR PWSZ - Daniel Dutka 10, Michał Kubisztal 6; dla KS Uniwersytet - Piotr Pezda i Mateusz Wiak po 6, Sebastian Włoskiewicz 5

Politechnika Anilana Łódź - SRS Czuwaj Przemyśl 32:29 (16:15)
Najwięcej bramek: dla Politechnika Anilana - Damian Wawrzyniak 10, Bartosz Pawlak 5; dla SRS Czuwaj - Mateusz Kroczek 8, Maciej Kubisztal i Paweł Puszkarski po 4

KSSPR Końskie - MSPR Siódemka Miedź Legnica 25:23 (9:8)
Najwięcej bramek: dla KSSPR - Patryk Masztalerz 10, Tomasz Napierała 4; dla Siódemki Miedź - Kamil Mosiołek 8, Bartłomiej Koprowski 6

AZS AWF Biała Podlaska - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 30:31 (18:16)
Najwięcej bramek: dla AZS AWF - Przemysław Urbaniak 6, Dzianis Valyntsau i Maksim Kruchkou po 5; dla Olimpia MEDEX - Arkadiusz Kowalski 10, Arkadiusz Miszka 6

ŚKPR Świdnica - MKS Wieluń 26:34 (13:12)
Najwięcej bramek: dla ŚKPR - Konrad Cegłowski 11; dla MKS - Paweł Dutkiewicz 8, Krzysztof Książek 7