Bundesliga: Rhein-Neckar zapłaciło wysoką cenę, kolejne zwycięstwo Chrapkowskiego

Gracze Rhein-Neckar Loewen nie zdążyli zregenerować się po weekendowym maratonie spotkań i w 13. kolejce Bundesligi przegrali 26:29 z Melsungen. Kolejne zwycięstwo na koncie Magdeburga Piotra Chrapkowskiego. Ekipa Polaka wciąż w czołówce.
Marcin Górczyński
Getty Images / Na zdjęciu: Andy Schmid z Rhein-Neckar Loewen

W sobotni wieczór z SC DHfK Lipsk, samolot, podróż do Barcelony, mecz w Palau Blaugrana z mistrzami Hiszpanii. Tak wyglądał ostatni weekend w wykonaniu szczypiornistów Rhein-Neckar Loewen. Pomimo protestów, Lwy musiały zagrać dwa mecze w niewiele ponad 24 godziny. Wprawdzie na regenerację miały cztery dni, ale niedawna harówka odbiła się na formie mistrzów Niemiec.

Zmęczenie obnażył bój z Melsungen. RNL zaczęło od frontalnych ataków i prowadzenia 8:3. Z każdą minutą nogi stawały się ciężkie jak z ołowiu. Jeszcze przed przerwą przeciwnicy zdołali dopaść mistrzów Niemiec i tego prowadzenia już nie oddali. Podopiecznych Nikolaja Jacobsena stać było tylko na zmniejszenie różnicy do dwóch goli. Nad wynikiem czuwali świetny w bramce Nebojsa Simić i Julius Kuehn (dziewięć goli).

Po porażce RNL straciło fotel lidera na rzecz Fuechse. Berlińczycy bez wielkich kłopotów ograli Minden 37:29. W stolicy nie będą specjalnie płakać po stracie Petara Nenadicia. O jakość dbają Paul Drux i Fabian Wiede. Na dobre (po 1,5 roku) zaaklimatyzował się Steffen Faeth. Lepiej późno niż wcale, z tym, że reprezentant Niemiec za kilka miesięcy założy koszulkę Lwów z Mannheim.

Na środku obrony Magdeburga miejsce zajął Piotr Chrapkowski. Polak i jego koledzy zaczęli niemrawo, bo od sporych strat (6:10). Potem zdecydowanie poprawili grę w obronie, kilka piłek odbił Jannick Green i Erlangen zaczynało brakować argumentów. Chrapkowski starał się włączać do szybkich ataków, zdobył jedną bramkę, a przy jednym z rzutów przypadkowo znokautował Nikolasa Katsigiannisa. Magdeburg liczy się w grze o europejskie puchary.

W Kilonii 20 minut na parkiecie spędził Piotr Wyszomirski. Polak spisał się co najwyżej przeciętnie, odbił dwa rzuty i w 41. minucie na parkiet wrócił Peter Johannesson. Lemgo nie nawiązało wyrównanej walki szczególnie po przerwie i zdecydowanie przegrało 19:29. Na powtórkę zeszłorocznej sensacyjnej wygranej musi poczekać do rewanżu na własnym parkiecie.

Egzekucję na beniaminku z Huettenberg wykonał Anders Zachariassen. Duńczyk, raczej nie będący snajperem z krwi i kości, aż 11 razy trafił do siatki. Już po pierwszej połowie zwycięstwo Flensburga stało się formalnością. W Hannowerze pojedynek braci. Kai Haefner zdecydowanie przyćmił siedem lat młodszego Maxa ze Stuttgartu. Hannover wciąż blisko miejsca na podium, duet Antonio Carlos Ortega - Iker Romero wykonują tam wspaniałą robotę.