PGNiG Superliga kobiet: Pogoń prawie dobiła do czterdziestki. Szerszy skład górą

Nie było niespodzianki w meczu UKS PCM Kościerzyna - SPR Pogoń Szczecin. Grające w dużo szczuplejszym składzie gospodynie walczyły jak równy z równym jedynie w I połowie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 27:38.

Michał Gałęzewski
Moniky Karla Bancilon w akcji WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Moniky Karla Bancilon w akcji

W tym sezonie PGNiG Superligi UKS PCM Kościerzyna ma sporo problemów, będących pokłosiem krótkiej ławki. W sobotę, w hali w Wielkim Klinczu od samego początku zespół Dariusza Męczykowskiego był nastawiony na walkę. Gdy w 7. minucie bramkę rzuciła Joanna Gędłek, było już 4:2 dla gospodyń. Dopiero w tym momencie zespół gości wszedł w mecz.

Skuteczna była Valentina Blażević, która w krótkim czasie rzuciła trzy bramki. Gdy jedno trafienie dorzuciła Patrycja Królikowska, SPR Pogoń w końcu wyszła na prowadzenie. Worek z bramkami szybko się jednak nie rozwiązał. UKS PCM walczył bardzo dzielnie i w 21. minucie, gdy celnie trafiła Magda Krajewska, było 10:10.

Jeszcze przed przerwą drużyna ze Szczecina zdołała zbudować przewagę. Doskonale grała Oktawia Płomińska, która zaczęła rzucać na pięć minut przed zejściem do szatni. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 12:15, a był to tylko przedsmak tego, co po zmianie stron pokazali goście.

UKS PCM Kościerzyna trzymał się rywala jedynie do 35. minuty, gdy było jeszcze 16:19. Od tego momentu na boisku istniał już tylko jeden zespół. Gospodynie grały krótką ławką i tylko siedem zawodniczek zespołu z Kaszub rzuciło bramki, podczas gdy w zespole Adriana Struzika 13 szczypiornistek wpisało się do protokołu.

W ciągu pięciu minut drużyna gości rzuciła sześć bramek z rzędu, później śrubując jeszcze wynik. Kiedy na 13 minut przed końcem trafiła Natalia Janas było już 19:32 i stało się jasne, że sensacji nie będzie. Co prawda w samej końcówce gospodynie lekko poprawiły wynik, ale ostatecznie to superligowe starcie zakończyło się rezultatem 27:38.

UKS PCM Kościerzyna - SPR Pogoń Szczecin 27:38 (12:15)

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Liskowska - Krajewska 7, Ziółkowska 6, Hartman 5, Rogożeńska 3, Gędłek 2, Belter 2, Mokrzka 2 oraz Sus, Siuda.