Liga ASOBAL: FC Barcelona bezlitosna w meczu na szczycie, trzy gole Kamila Syprzaka

FC Barcelona pokonała w wyjazdowym meczu 11. kolejki ligi hiszpańskiej Fraikin Granollers aż 43:19. Rozmiary zwycięstwa mocno zaskakują, ponieważ mierzyły się ze sobą pierwsza i trzecia drużyna w tabeli.

Wiktor Gumiński
zawodnicy FC Barcelona Lassa - Kamil Syprzak (z lewej) i Viran Morros (z prawej) Materiały prasowe / IHF / Na zdjęciu: zawodnicy FC Barcelona Lassa - Kamil Syprzak (z lewej) i Viran Morros (z prawej)
Emocje w tym spotkaniu zostały zabite już na samym początku. Szczypiorniści z Katalonii od pierwszej minuty brutalnie pokazali rywalowi, kto niepodzielnie dzieli i rządzi na Półwyspie Iberyjskim. Między 15 a 25. nie stracili żadnego gola i powiększyli przewagę ze stanu 11:7 do 17:7.

Do drugiej połowy ekipa z Granollers przystąpiła już kompletnie bez wiary w sukces. Jej zawodnicy jedynie wyczekiwali na końcowy gwizdek i modlili się o jak najmniejszy wymiar kary. Gracze Barcelony nie zwalniali jednak tempa, a licznik ich trafień ostatecznie zatrzymał się na imponującej liczbie 43.

Z trzema golami mecz zakończył polski obrotowy katalońskiego zespołu Kamil Syprzak. Nie spudłował ani jednego rzutu. Raz zdobył bramkę z szóstego metra, a dwukrotnie z dziewiątego.

Fraikin BM Granollers - FC Barcelona Lassa 19:43 (12:21)
Najwięcej bramek: dla Granollers - Adria Figueras 4, Edgar Perez, Marc Canellas, Alejandro Marquez - po 3; dla Barcelony - Dika Mem, Aleix Gomez - po 6 [...] Kamil Syprzak 3

Czy FC Barcelona Lassa obroni tytuł mistrza Hiszpanii?