PGNiG Superliga: Orlen Wisła Płock wykonała zadanie. Stal Mielec bez szans

Orlen Wisła Płock zdominowała Stal Mielec. Wicemistrzowie Polski w 12. kolejce PGNiG Superligi wygrali 37:26. Po raz kolejny bardzo dobry mecz rozegrał bramkarz zespołu, tym razem Adam Morawski.

Marcin Górczyński
zawodnicy Orlenu Wisły Płock Newspix / ANNA KLEPACZKO / Na zdjęciu: zawodnicy Orlenu Wisły Płock

Nafciarze zdominowali zwłaszcza drugą połowę. Przed przerwą, po słabym początku, Stal szybko zdołała się otrząsnąć i rozpoczęła pogoń. Czeczeńców nie zniechęciła sześciobramkowa strata w 15. minucie.

Mielczanie próbowali grać do koła, a Piotr Krępa bądź trafił ze swojej pozycji bądź wywalczał karne, które wykorzystywał Łukasz Janyst. Orlen Wisła zdołała jednak utrzymać wysokie prowadzenie, głównie dzięki paradom Adama Morawskiego i kontrom. Świetnie w mecz wszedł też Tomasz Gębala, bombardujący bramkę z dystansu.

Obraz gry nie uległ wielkiej zmianie po przerwie, z tą różnicą, że więcej błędów zaczęła popełniać Stal. Po stratach i niewykorzystanych okazjach Nafciarze wyprowadzali cztery szybkie kontry i po kilku minutach drugiej części skończyły się jakiekolwiek emocje. W tej sytuacji wicemistrzowie Polski mogli skoncentrować się na szlifowaniu elementów przed wyjazdem na mecz Ligi Mistrzów do Szeged.

Trenera Piotra Przybeckiego cieszyła dobra skuteczność Jose Guilherme de Toledo, pięć z sześciu rzutów na bramkę zamienił Tomasz Gębala. Nie ma już śladu po kontuzji Marko Tarabochii - Bośniak zakończył mecz ze 100 proc. skutecznością. W Stali, po dwóch słabszych występach, odbudował się Wiktor Kawka. Najlepszy gracz października trafił pięć razy.