Bundesliga: dobra zmiana Wyszomirskiego, odrodzenie THW Kiel

Piotr Wyszomirski dołożył kilka cegiełek do triumfu TBV Lemgo nad Wetzlar w 16. kolejce Bundesligi (28:26). W derbach Północy THW Kiel lepsza od Flensburga.
Marcin Górczyński
Piotr Wyszomirski WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Piotr Wyszomirski

Jak co kolejkę, w siódemce Lemgo wyszedł Peter Johannesson i spisywał się wyśmienicie. Potem skuteczność Szweda spadła i w 42. minucie na placu pojawił się Piotr Wyszomirski. Polak odpierał ataki Wetzlar (36 proc. skuteczności), które przez cały mecz goniło wynik. Odbił cztery rzuty z gry, obronił karnego i razem z kolegami uratował zwycięstwo Lemgo.

Zdaje się, że z kryzysu pomału wychodzi THW Kiel. Zebry wygrały prestiżowe derby Północy z walczącym o mistrzostwo Flensburgiem. Po nieoczekiwanych porażkach kilończycy wypisali się z walki o tytuł, ale nadal mają o co grać, bo ucieka mi Liga Mistrzów. Komplet punktów z Wikingami przybliżył ich do czołówki.

W ekipie THW kolejny świetny mecz zagrał Andreas Wolff. Reprezentant Niemiec trzymał korzystny wynik, nie pozwolił zbliżyć się na mniej niż trzy gole. W ostatnich minutach tryb turbo włączył Domagoj Duvnjak, po którym właściwie nie widać kilkumiesięcznej przerwy.

Po porażce Flensburga na drogę do mistrzostwa wjechało Fuechse. Lisy wyszarpały zwycięstwo z Melsungen i o jeden punkt wyprzedzają Rhein-Neckar Loewen. Wśród przegranych 10 bramek rzucił Tobias Reichmann, dobrze znany polskim kibicom. Dla berlińczyków pięć razy trafił Petar Nenadić. Serb rozgrywa ostatnie spotkania w Bundeslidze, w styczniu przeniesie się do Veszprem.

W "polskim" meczu beniaminków lepszy Szymon Sićko. Lewy rozgrywający Huettenberg po kilku tygodniach wyleczył kontuzję i wrócił do meczowej kadry. Jego koledzy wygrali 24:22 z Luebbecke, w którym dobrą partię rozegrał Łukasz Gierak (cztery gole). Były reprezentant kraju, po słabym starcie, coraz lepiej odnajduje się w Bundeslidze. W Luebbecke wystąpił też szef obrony Piotr Grabarczyk (jeden blok, dwa wykluczenia).