ME 2018: Serbowie odetchnęli, Rastko Stojković pojedzie do Chorwacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Rastko Stojković
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Rastko Stojković
zdjęcie autora artykułu

Serbowie odzyskują równowagę kadrową. Rastko Stojković zdecydował, że weźmie udział w mistrzostwach Europy szczypiornistów pomimo kontuzji kolana.

Stojković szykował się do operacji kolana, zaplanowanej na 10 stycznia. Obrotowy Mieszkowa Brześć nie chciał zwlekać z leczeniem urazu łąkotki i jego udział w mistrzostwach Europy był oczywiście wykluczony. Do zmiany decyzji nakłoniły go jednak problemy kadrowe Serbów.

Na turniej na pewno nie pojedzie szef obrony Ilija Abutović, z kontuzją walczy drugi z defensorów Bojan Beljanski i jedynym wyborem Jovicy Cvetkovicy pozostał Mijajlo Marsenić. W tej sytuacji Stojković postanowił odłożyć zabieg i 10 stycznia dołączy do kolegów, przygotowujących się do ME 2018. Dla Serbów to znakomita wiadomość, Stojković jest podstawowym obrotowym kadry i jednym z najlepszych specjalistów na tej pozycji w Europie.

Mistrzostwa kontynentu w Chorwacji ruszają 12 stycznia. Na początek Serbowie zagrają z gospodarzami. W grupie zmierzą się jeszcze z Islandczykami i Szwedami.

ZOBACZ WIDEO: Dawid Celt o cierpieniu Agnieszki Radwańskiej. "Każdy organizm ma swój kres"

Źródło artykułu:
Czy Serbowie wyjdą z grupy ME 2018?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)