Sparingowo. Udana sobota dla MMTS Kwidzyn i Piotrkowianina

W Piotrkowie Trybunalskim rozegrane zostały dwa kolejne spotkania sparingowe piłkarzy ręcznych. MMTS Kwidzyn pokonał czeski TJ Sokol Nove Veseli, a Piotrkowianin wysoko wygrał ze Stalą Mielec.

Michał Ostafijczuk
Paweł Genda Materiały prasowe / MMTS KWIDZYN / MIROSŁAW WIŚNIEWSKi / Na zdjęciu: Paweł Genda

W pierwszym sobotnim spotkaniu MMTS Kwidzyn nie bez problemów pokonał czeski TJ Sokol Nove Veseli. Goście grali bardzo dobrze w pierwszej połowie i w pewnym momencie prowadzili różnicą nawet trzech trafień. Później jednak stracili skuteczność i w efekcie przegrali 22:25.

Drugie spotkanie miało podobny przebieg. Pierwsza połowa należała do Stali Mielec, która zeszła do szatni z jednobramkowym prowadzeniem 16:15. W drugiej części gry do głosu doszedł Piotrkowianin. Cieszyć może gra młodego Artura Urbańskiego, który zdobył aż pięć bramek. Sparingowy maraton w Piotrkowie zakończy niedzielny mecz pomiędzy Piotrkowianinem i TJ Sokol Nove Veseli. Początek spotkania o 12:00. MMTS Kwidzyn - TJ Sokol Nove Veseli 25:22 (11:12)

MMTS: Szczecina, Dudek - Dymik, Kryński 9/4, Peret 1, Rosiak 4, Dereszkiewicz 2, Ossowski 2, Janikowski 2, Pilitowski 5, Przytuła.

TJ Sokol Nove Veseli: Schams 1, Studeny - Skalicky 2, Vesely 1, Bartunek, Melichar 6, Sekulić 3, Stohanzl 1, Sterba, Najman 1, Chosik, Ptacnik 4.