Vive o krok od finału - relacja z meczu Vive Kielce - MMTS Kwidzyn

Vive Kielce prowadzi z MMTS-em Kwidzyn 2:0 i jest o krok od wywalczenia awansu do finału play off. W sobotę podopieczni Bogdana Wenty wygrali 30:20, natomiast w niedzielę, również dziesięciobramkową przewagą zwyciężyli 31:21.

Mateusz Kołodziej

Sobotnie spotkanie to goście z Kwidzyna rozpoczęli lepiej. MMTS prowadził nawet do przerwy. Tym razem powtórki z rozrywki jednak nie było. Gospodarze wygrali pewnie, niemal od początku kontrolując przebieg spotkania.

Goście prowadzili jedynie do 6 minuty, kiedy po rzucie Jacka Wardzińskiego było 1:3. Później dominowali już kielczanie. Ze stanu 1:3, w ciągu 7 minut zrobiło się 6:3 dla Vive. Ostatecznie pierwszą odsłonę Vive wygrało 15:12.

Drugą odsłonę Kwidzynianie rozpoczęli podobnie jak w sobotę. W grę podopiecznych Zbigniewa Markuszewskiego znów wdarł się chaos, a ich nieliczne celne rzuty kończyły się przeważnie na znakomicie spisującym się w bramce Kazimierzu Kotlińskim.

O tym, że to Vive schodzić z parkietu będzie jako zwycięzcy, wiadomo było już po kwadransie drugiej odsłony. Wtedy to, gdy dwa razy z rzędu trafił Bartosz Konitz, kielczanie prowadzili już 24:15. Warto dodać, że MMTS szesnastą bramkę zdobył dopiero w 51. minucie spotkania (strzelecka niemoc w wykonaniu kwidzynian wynosiła aż 12 minut).

W końcówce spotkania, trener Bogdan Wenta dał pograć swoim rezerwowym, a mimo to przewaga Vive wcale nie malała. Znakomite spotkanie w barwach kieleckiej ekipy rozegrał Mateusz Jachlewski, który zdobył dziewięć bramek, w tym aż siedem w drugiej połowie. - W dzisiejszym spotkaniu od początku widać było przewagę gospodarzy. Mój zespół zagrał słabo w ataku. Wiele do życzenia pozostawiała nasza prawa strona, z której nie było praktycznie zagrożenia. Teraz przed nami dwa spotkania przed własną publicznością. Mam nadzieję, że będą one wyglądały zdecydowanie lepiej - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec MMTS-u Zbigniew Markuszewski.

Vive Kielce - MMTS Kwidzyn 31:21, (15:12)