Puchar EHF: GTPR powalczył w Danii. Górą gospodynie

Zawodniczki GTPR-u Gdynia pokazały się z dobrej strony w meczu Pucharu EHF w duńskim Viborgu. Niestety dzięki przewadze uzyskanej w końcówce I połowy, Dunki zwyciężyły 27:24.
Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Na zdjęciu: piłkarki ręczne GTPR-u Gdynia

Mistrzynie Polski w tym sezonie nie wygrały jeszcze w europejskich pucharach, jednak ostatnio dzielnie stawiają opór rywalkom z zagranicy. W niedzielę od samego początku trzymały dystans do rywalek i kiedy trafiła Magdalena Stanulewicz, pod koniec I połowy było 10:9.

Tuż przed przerwą jednak Dunki wrzuciły piąty bieg. Sygnał do ataków dała Carin Stromberg, a po bramce Amalie Groen Hansen, ekipa z Viborga prowadziła już 15:10. Wynik I połowy ustaliła Katarzyna Janiszewska. Było jednak jasne, że GTPR-owi nie będzie łatwo po przerwie.

Niedługo po zmianie stron, Dunki po rzucie Nikoline Lundgreen Viborg prowadził już 19:13. GTPR się jednak nie poddał, a bardzo dobry okres gry miała Brazylijka Patricia Machado Matieli, która rzuciła łącznie dziewięć bramek.

Gdy dołączyły do niej inne zawodniczki, strata do drużyny z Viborga malała w bardzo szybkim tempie. Po trafieniu Natalii Kowalczyk, GTPR przegrywał już tylko 22:23. Niestety gdynianki nie potrafiły postawić kropki nad i, a końcówka należała do gospodyń. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 27:24.

Viborg HK - GTPR Gdynia 27:24 (15:11)

Viborg: Poulsen, Olsen - Nielsen 6, Joergensen 5, Norgaard Osterballe 4, van Olphen 4, Hansen 3, Stroemberg 3, Lundgreen 1, Jensen 1 oraz Hoeg-Polsen, Nielsen, Storgaard, Nolevska, Hald.