Puchar Polski: festiwal rzutów w Warszawie. PGE VIVE z wysokim zwycięstwem

Szczypiorniści PGE VIVE nie mieli żadnych problemów z pokonaniem AZS UW Warszawa. W 1/16 Pucharu Polski mistrzowie Polski zwyciężyli na wyjeździe 42:27.

Aneta Szypnicka-Staniec
Blaż Janc WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: Blaż Janc
Do składu żółto-biało-niebieskich dołączyli już uczestnicy mistrzostw Europy - Blaż Janc i Darko Djukić. Pozostali gracze, którzy brali udział w chorwackim turnieju - Marko Mamić, Manuel Strlek oraz złoci medaliści - Julen Aguinagalde i Alex Dujshebaev nie przyjechali z zespołem do Warszawy, a dzień przeznaczyli na odnowę i regenerację. W stolicy zabrakło także Mateusz Kusa, który przechodzi rehabilitację po operacji łokcia.

Z powodu niepełnego składu sztab szkoleniowy znów musiał sięgnąć po nieco eksperymentalne ustawienie. I tak - na prawym rozegraniu mogliśmy zobaczyć Blaża Janca, a na lewym skrzydle Mateusza Jachlewskiego zmieniali Dean Bombac i Uros Zorman. W drugiej połowie bramki mistrzów Polski strzegł natomiast młodziutki Miłosz Wałach.

Gospodarze dostali od swoich kibiców bardzo dużo wsparcia i odwdzięczyli im się za to już na początku starcia. Pojedynek był jednak zacięty jedynie przez pierwszych dziesięć minuty. Od stanu 3:3 kielczanie rzucili sześć bramek z rzędu i szybko stało się jasne, że Akademicy nie będą w stanie nawiązać wyrównanej walki z mistrzami Polski. Szczypiorniści z Warszawy grali jednak bardzo ambitnie i szybko udało im się zmniejszyć straty do czterech trafień. Duża w tym zasługa Tomasza Szałkuckiego, który kilkakrotnie zaprezentował się między słupkami z bardzo dobrej strony.

Żółto-biało-niebiescy bez większych problemów systematycznie powiększali swoje prowadzenie, dzięki czemu po trzydziestu minutach gry wygrywali ośmioma trafieniami 19:11.

Po wyjściu z szatni podopieczni Tałanta Dujszebajewa błyskawicznie do swojej przewagi dodali dwa kolejne oczka, gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, a przyjezdni przedłużyli swoją dobrą passę do siedmiu trafień z rzędu. Miłosza Wałacha warszawiakom udało się pokonać dopiero po upływie ośmiu minut drugiej połowy. Prowadzenie PGE VIVE systematycznie rosło i w pewnym momencie wynosiło już nawet osiemnaście bramek. Ostatecznie kielczanie zwyciężyli 42:27.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach kieleckiej siódemki był Blaż Janc - autor jedenastu trafień. Wśród gospodarzy najwięcej bramek zapisał na swoim koncie Mateusz Leszczyński, a w końcówce spotkania z dobrej strony zaprezentował się jeszcze Łukasz Wolski, który zdobył dla swojej ekipy trzy ostatnie trafienia.