PGNiG Superliga kobiet: kielczanki postraszyły Zagłębie

Szczypiornistki Korony Handball napsuły nieco krwi zawodniczkom Metraco Zagłębia Lubin. Kielczankom nie udało się jednak powstrzymać utytułowanych rywalek i na własnym parkiecie przegrały 16:23.

Aneta Szypnicka-Staniec
Metraco Zagłębie Lubin Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Metraco Zagłębie Lubin
Gorzej zacząć się nie mogło - gospodynie kompletnie przespały pierwsze minuty pojedynku i zanim się obejrzały, już przegrywały czterema trafieniami. Spore kłopoty sprawiała im przede wszystkim bardzo aktywna i twarda defensywa podopiecznych Bożeny Karkut. Zawodniczki Korony popełniały błędy, a przyjezdne bez zastanowienia zamieniały je na bramki. Doskonale zawody zaczęła przede wszystkim Paulina Piechnik, która już od pierwszych minut była wyróżniającą się postacią na boisku.

Problemy ze skonstruowaniem skutecznego ataku narastały - kieleccy kibice na pierwsze trafienie swojej drużyny musieli czekać aż do siódmej minuty. Wtedy też między słupkami Aleksandrę Orowicz zastąpiła Patrycja Chojnacka, a zawodniczki trenera Popowicza wreszcie zaczęły się rozbudzać. Po raz kolejny potwierdziło się powiedzenie, że w piłce ręcznej kluczowa jest obrona. Gospodyniom wreszcie udało się zacieśnić szyki w defensywie i to przyniosło skutek - przewaga rywalek zaczęła topnieć.

W 20. minucie do remisu doprowadziła Honorata Czekala i słabe otwarcie poszło w zapomnienie. Kielczanki walczyły z utytułowanymi rywalkami jak równy z równym i spotkanie zrobiło się niezwykle zacięte.

Druga połowa zweryfikowała jednak rozbudzone nadzieje kieleckiej publiczności - szczypiornistkom Korony przez trzydzieści minut udało się rzucić tylko pięć bramek (autorką czterech była Dominika Więckowska). Z tak mizerną skutecznością gospodynie nie miały żadnych szans, by przeciwstawić się Miedziowym. O ile jeszcze po pierwszym kwadransie siódemka z województwa świętokrzyskiego traciła do przeciwniczek tylko dwa "oczka", o tyle ostatnie piętnaście minut należało już zdecydowanie do lubinianek.

Młodym zawodniczkom widocznie brakowało sił, a rywalki pokazały doświadczenie. Ostatecznie szczypiornistki Zagłębia zwyciężyły 23:16.