MKS Perła - Energa AZS: koszalinianki bez szans, zwycięska seria lublinianek trwa

MKS Perła kontynuuje zwycięską serię w PGNiG Superlidze Kobiet 2017/2018. W sobotę lublinianki wygrały po raz 13. z rzędu, tym razem pokonując Energę AZS Koszalin (31:24).
Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Marta Gęga (po lewej) i Kinga Achruk (po prawej)

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!

Sobotnia konfrontacja w w Lublinie zapowiadała się ciekawie, gdyż obydwie ekipy w ostatnim czasie wygrywają mecz za meczem. MKS przystępował do rywalizacji jako lider rozgrywek, zaś AZS zajmował 4. pozycję w tabeli.

Koszalinianki od początku spotkania rzuciły się do frontalnych ataków i starały się narzucić swój styl gry. W ataku skuteczna była Paulina Tracz, zaś w trudnych momentach swoją drużynę ratowała bramkarka Beata Kowalczyk i przyjezdne po 12. minutach zawodów prowadziły 7:3.

Wówczas o przerwę dla swojego zespołu poprosił trener Robert Lis. Ten ruch szkoleniowca gospodyń przyniósł oczekiwany efekt, gdyż lubelskie szczypiornistki przebudziły się z letargu, a odważniej zaczęły poczynać sobie rozgrywające: Kristina Repelewska, Marta Gęga oraz Kinga Achruk (8:9).

Mocne wsparcie ze strony Weroniki Gawlik sprawiło, iż piłkarki ręczne z Lublina w końcówce pierwszej połowy odrobiły straty z nawiązką, a do szatni zeszły mając trzy gole przewagi (16:13).

Po zmianie stron przyjezdne zupełnie zatraciły swoją werwę z początku meczu, zaś drużyna MKS-u Perły skrzętnie wykorzystywała swoje okazje w ofensywie i kontrolowała boiskowe wydarzenia. Raz za razem do koszalińskiej bramki trafiały Alesia Migdaliowa i Aleksandra Rosiak. Swoje trzy grosze dorzuciły również Małgorzata Rola oraz Dagmara Nocuń.

W szeregach klubu z Koszalina wyróżniała się Monika Michałów, ale jej klubowe koleżanki miały problem z przedarciem się przez agresywną obronę miejscowej ekipy. Ostatecznie Energa AZS poległa w Lublinie 24:31.