MKS Perła - Energa AZS: koszalinianki bez szans, zwycięska seria lublinianek trwa

MKS Perła kontynuuje zwycięską serię w PGNiG Superlidze Kobiet 2017/2018. W sobotę lublinianki wygrały po raz 13. z rzędu, tym razem pokonując Energę AZS Koszalin (31:24).
Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Marta Gęga (po lewej) i Kinga Achruk (po prawej)

Sobotnia konfrontacja w w Lublinie zapowiadała się ciekawie, gdyż obydwie ekipy w ostatnim czasie wygrywają mecz za meczem. MKS przystępował do rywalizacji jako lider rozgrywek, zaś AZS zajmował 4. pozycję w tabeli.

Koszalinianki od początku spotkania rzuciły się do frontalnych ataków i starały się narzucić swój styl gry. W ataku skuteczna była Paulina Tracz, zaś w trudnych momentach swoją drużynę ratowała bramkarka Beata Kowalczyk i przyjezdne po 12. minutach zawodów prowadziły 7:3.

Wówczas o przerwę dla swojego zespołu poprosił trener Robert Lis. Ten ruch szkoleniowca gospodyń przyniósł oczekiwany efekt, gdyż lubelskie szczypiornistki przebudziły się z letargu, a odważniej zaczęły poczynać sobie rozgrywające: Kristina Repelewska, Marta Gęga oraz Kinga Achruk (8:9).

Mocne wsparcie ze strony Weroniki Gawlik sprawiło, iż piłkarki ręczne z Lublina w końcówce pierwszej połowy odrobiły straty z nawiązką, a do szatni zeszły mając trzy gole przewagi (16:13).

Po zmianie stron przyjezdne zupełnie zatraciły swoją werwę z początku meczu, zaś drużyna MKS-u Perły skrzętnie wykorzystywała swoje okazje w ofensywie i kontrolowała boiskowe wydarzenia. Raz za razem do koszalińskiej bramki trafiały Alesia Migdaliowa i Aleksandra Rosiak. Swoje trzy grosze dorzuciły również Małgorzata Rola oraz Dagmara Nocuń.

W szeregach klubu z Koszalina wyróżniała się Monika Michałów, ale jej klubowe koleżanki miały problem z przedarciem się przez agresywną obronę miejscowej ekipy. Ostatecznie Energa AZS poległa w Lublinie 24:31.

PGNiG Superliga Mężczyzn, 19. kolejka:

MKS Perła Lublin - Energa AZS Koszalin 31:24 (16:13)

MKS Perła Lublin: Gawlik, Januchta, Besen - Achruk 3, Rola 3, Gęga 4, Matuszczyk 4, Stasiak, Repelewska 2, Drabik 2, Niesciaruk 2, Migdaliowa 2, Nocuń 3, Rosiak 6.
Karne: 4/4.
Kary: 8 min. (Gęga, Migdaliowa, Repelewska i Rosiak - po 2 min.).

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Sach - Grobelska 1, Protsenko, Michałów 8, Mazurek, Budnicka, Tracz 3, Roszak 4, Domaros, Kaczanowska, Lalewicz, Urbaniak 2, Rycharska 5, Nowicka 1.
Karne: 0/2.
Kary: 8 min. (Michałów, Mazurek, Roszak i Urbaniak - po 2 min.).

Sędziowali: Marcin Pazdro i Jacek Moskalczyk.

Widzów: 1820.

Czy MKS Perła Lublin zostanie mistrzem Polski w sezonie 2017/2018?

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku

Komentarze (13):

• Piotr Barwinek Zgłoś komentarz
    Taaak. Pamiętam jak dziś mecz w Koszalinie i grę Pań Paluch i Pałgan w obronie i krzyczącą 5 metrów ode mnie Panią Karkut o grze bez litości. Nie widzę zbytnio porównania do naszych
    Czytaj całość
    dziewczyn ale cóż, każdy ma prawo do własnej opinii... Ciekawe są te komentarze na temat gry mojej drużyny... Jak broni się Koszalin to gra brutalnie w obronie i udaje, że nie faulował jak atakuje i jest faulowany to udaje, że był faulowany ... I jeszcze sędziowie nas lubią!!! Ciekawe to... Echhh to dobre pocieszenie dla naszych dziewczyn... W razie zakończenia kariery zawodniczej mogą się przerzucić na branżę aktorską... Się uśmiałem... :-)))))))))
    • Mark211 Zgłoś komentarz
      Nie zgadzam się z tobą co do przyjemności oglądania. Koszalin gra to co kiedyś miedziowe - Brutalnie bez wyobraźni o swoje i przeciwniczek zdrowie. Jedyną różnica jest mimika, u
      miedziowych wypisane to było na twarzach, AZS robi maślane oczka i się uśmiecha.
      • JIIIS Zgłoś komentarz
        Dawno nie widziałem tak fajnie grającego przeciwnika na Globusie. Pomysłowo, szybko, odważnie, twardo w obronie i ogólnie z głową !! Jeżeli Koszalin miałby dłuższa ławkę i zachował
        więcej sił to do samego końca wynik byłby otwarty. Jeszcze raz brawo i już nie mogę sie doczekać meczu w kolejne rundzie. Brawo za doping, naprawdę na wysokim poziomie ! p.s. Widać, że P. Unijat jest ze starej szkoły Słupskiej od Adama Fedorowicza - wrzutki pierwsza klasa !! Brawo !! Dziękuję za ten element (to jest to czego mi brakuje u nas w meczach które, wygrywamy +15)
        • Monter77 Zgłoś komentarz
          A swoją drogą Koszalin naprawdę fajnie zagrał, rozegranie szybko, z pomysłem, do tego dwie wrzutki pierwsza klasa, a w kontekście kadry w Lublinie Michałów 3xlepsza od Lisewskiej. MVP
          meczu - Sylwia Matuszczyk - najlepszy mecz od czasu przyjścia do Lbn.
          • Raf1 Zgłoś komentarz
            Krótko i konkretnie. Nie ma mocnych na Lublin w naszej lidze, tak jak nie ma mocnych na Vive w lidze panów i na Stelmet w męskim koszu. Tyle w temacie. Ps. pytanie pod relacją uważam za
            retoryczne i zbędne. Kto inny miałby zdobyć mistrza? Innych kandydatów po prostu nie ma.
              Brawo dla naszych dziewczyn za walkę do końca o jak najlepszy wynik. Ktoś trafnie napisał wartość zmienniczek kluczem do sukcesu. Mankamentem - znów karne. W meczu z JG były trzy pudła
              pod rząd. Kluczowe dla dalszej części sezonu pozostają trzy mecze : dwa z Elblągiem oraz Gdynia. Sprawa mistrzostwa rozstrzygnięta. Dla kibiców Lublina - super, dla reszty zainteresowanych mistrzostwami sygnał, że w przyszłym sezonie trzeba znaleźć trochę więcej $$$
              • Costaa23 Zgłoś komentarz
                Wielkie gratulacje dla zespołu za ten mecz!! Każda z dziewczyn dała duże coś do tego zwycięstwa!! Co do Koszalina to dopóki nie pękł czyli do 20 minuty grał szybki fajny handball ale
                sił trzeba mieć na cały mecz. Błędem trenerki Koszalina było ściągniecie Beaty i myślę że to własnie miało wpływ na naszą grę w 2 połowie. Na pewno Koszalin na miesza jeszcze w lidze.
                • oli Zgłoś komentarz
                  Koszalin gra naprawdę fajną piłkę ręczną i dopóki siły miały dziewczyny z wyjściowego składu to stawiały silny opór. Ale nie oszukujmy się w Lublinie jest 12-13 dziewczyn które
                  mogą wyjść w pierwszej siódemce i to jest chyba nasza największa siła. Roszak tym razem nie złapała szybko kar więc mogła trochę pograć.
                  • Montana Zgłoś komentarz
                    Zobaczyliśmy dzisiaj na Globusie kawał dobrego handballa .Dawno nie było takiej sytuacji w Lublinie, że musimy gonić wynik.Brawo dla Koszalina za walkę,widać było że wyszły mocno
                    zmotywowane,i bez śladu bojaźni.Druga połowa to już nasza dominacja,w pewnym momencie było już +10.Brawo drużyna,trener i kibice.Doping kozak !
                      Tak jak pisałem wcześniej dziś moją uwagę skierowałem na Romanę. Jest spoko, kolega Maćko trafnie ocenił jej aktorstwo, ale co do gry to ma potencjał, musi tylko ostudzić emocje.
                      Wracając do naszych dziewczyn na szczególne wyróżnienie dziś zasłużyła Syla, W obronie nie do przejścia (kosztem pewnie niezłych siniaków) na kole idealnie się uwalniała. Gwizdków pominę bo na takich patałachów szkoda klawiatury.
                      • Mistrz z Lublina Zgłoś komentarz
                        Moje spostrzeżenia. Trener Lis dał rozpocząć mecz kilku rezerwowym - w efekcie mieliśmy -4 do Koszalina po kilku minutach gry! przypuszczam, że trener chciał sprawdzić na tle
                        silniejszego rywala grę rotacyjnych. Niestety nie napawa ona jakimś wielkim optymizmem, ale na ligę starczy. Jednak Aleśka to Aleśka, a na kole Drabik to Drabik (aczkolwiek muszę przyznać, że z czasem Matuszczyk się rozkręciła aż miło), a Achruk to główna środkowa rozgrywająca tej ligi. Rosiak jako zadaniowiec to KLASA sama w sobie - BRAWO! Marta w obronie też wymiata. Tyle bo o sędziach pisać nie będe - to najsłabsze ogniwa ligi, niestety NIEREFORMOWALNE (odstawiasz cyrk na parkiecie to ci gwiżdżą, a jak nie to nie)
                        • Maćko18 Zgłoś komentarz
                          Kilka moich spostrzeżeń. Roszak, te symulacje przy ofensach to niezły kabaret, a gorsze jest to, ze sędziowie się na to nabierali. Druga rzecz, czyli sędziowie. Znowu jakaś para
                          nieudaczników trafiła na Globus. Ale to chyba tylko pokazuje, że taka jest jakość gwizdania w naszej lidze... Dobry powrót Rosi, widać u niej pewność siebie, a te dwie wkrętki, jedna do bramki, druga jako asysta na koło, no pięknie. Przy tym jednym upadku i złapaniu się za plecy pewnie niejeden zadrżał, ale dobrze, że raczej nic się nie stało. Wera w bramce na plus, dwa wyjęte karne i nie dała odjechać AZS-owi. Koszalin pierwsze 20 minut się postawił i dawno nie mieliśmy takich momentów, więc lekki zimny prysznic był przydatny. Kinia z Rosi w końcówce pierwsze połowy pociągnęły i dobrze, to jest ta siła, komuś nie idzie, wchodzi inna zawodniczka i to ona robi wynik.