PGNiG Superliga Kobiet: emocje jak na grzybach. MKS Perła Lublin rozgromiła UKS PCM Kościerzyna

MKS Perła Lublin wygrała z UKS-em PCM Kościerzyna 46:25 (27:12) w meczu 18 kolejki PGNiG Superligi. Emocje w meczu skończyły się praktycznie po 10 minutach.

Daniel Kordulski
drużyna MKS Perły Lublin WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: drużyna MKS Perły Lublin

Obie drużyny są na przeciwnych biegunach rozgrywek. Lublinianki wygrały ostatnio szlagierowy mecz z Kramem Startem Elbląg 34:22 i są niepodzielnym liderem PGNiG Superligi. Z kolei kościerzynianki przyjechały do Lublina po sukcesie odniesionym w Jeleniej Górze. Wygrały tam po rzutach karnych 34:34 (k. 4:3). Było to pierwsze zwycięstwo ekipy z Pomorza w rundzie rewanżowej, a trzecie w ogóle. Po siedemnastu kolejkach z ośmioma punktami zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Emocje w poniedziałkowym meczu skończyły się praktycznie po 10 minutach. Lublinianki objęły prowadzenie 8:1. Gabrijela Besen w bramce doprowadzała do rozpaczy zawodniczki UKS-u PCM. Na ich bramkę co chwilę sunęły kontry kończone w pierwsze, albo drugie tempo. Najczęściej rzucającą była Dagmara Nocuń. Na parkiecie pojawiła się też wracająca po kontuzji Kinga Achruk, która pewnie egzekwowała rzuty karne.

Na skuteczne zagrania MKS-u Perły kościerzynianki odpowiadały pojedynczymi udanymi akcjami. Za to atak pozycyjny podopiecznych Roberta Lisa kończył się celnym rzutem praktycznie po kilku podaniach. Do przerwy było już "pozamiatane".

W drugiej części meczu trwała demolka przyjezdnych. Jakieś emocje mogły wzbudzić rzuty rywalek do pustej bramki. Umożliwiała im to gra w przewadze i brak lubelskiej golkiperki między słupkami. W ostatnim kwadransie meczu jedyną niewiadomą było to, czy gospodynie rzucą 50 bramek. Rozluźnione lublinianki nie forsowały jednak tempa i ostatecznie zabrakło im czterech trafień.

MKS Perła Lublin - UKS PCM Kościerzyna 46:25 (27:12)

MKS Perła: Januchta, Besen - Rola 6, Gęga 3, Matuszczyk 1, Repelewska 2, Drabik 4, Niesciaruk 3, Migdaliowa 6, Nocuń 12, Skrzyniarz 6, Byzdra 3 (3/4)