Francja: Rafał Przybylski lepszy od Patryka Walczaka w "polskim" meczu

Fenix Toulouse HB z ósmym zwycięstwem w sezonie 2017/2018 francuskiej ekstraklasy piłkarzy ręcznych. Zespół, którego zawodnikiem jest Rafał Przybylski, okazał się zdecydowanie lepszy od Massy Essonne HB (31:24) Patryka Walczaka.

Tomasz Rosiński
Rafał Przybylski w akcji Materiały prasowe / FENIX TOULOUSE HB / Na zdjęciu: Rafał Przybylski w akcji
W poprzedniej serii gier Lidl Starligue ekipa Massy sensacyjnie pokonała USAM Nimes Gard (29:23) i tym razem liczyła na sprawienie niespodzianki. Jednakże gospodarze nie dali rywalom żadnych szans i zwyciężyli 31:24.

Przyjezdni dotrzymywali kroku szczypiornistom z Tuluzy tylko przez osiem minut rywalizacji (4:4). Później na boisku dzielili i rządzili już tylko miejscowi zawodnicy, którzy wygrali pierwszą połowę 15:11. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a drużyna Fenix Toulouse HB odniosła wiktorię różnicą siedmiu trafień (31:24).

Swój zespół do tej pewnej wygranej poprowadził duet Nemanja Ilić - Ferran Sole, który w sumie 18-krotnie umieścił piłkę w siatce.

Przybylski rzucił 3 bramki (na 4 próby) dla Toulouse, zaś Walczak zdobył 2 gole (50-procentowa skuteczność) dla Essonne HB.

Fenix Toulouse HB (8 zwycięstw, 1 remis, 6 porażek) z dorobkiem 17 punktów zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli rozgrywek o mistrzostwo Francji. Natomiast Massy Essonne HB (2 triumfy, 2 remisy, 11 przegranych) z 6 punktami na koncie plasuje się na 12. lokacie.