PGNiG Superliga kobiet: Więckowska show. Korona Handball z cennym zwycięstwem

Szczypiornistki Korony Handball odniosły trzecie w tym sezonie zwycięstwo. Kielczanki pokonały na własnym parkiecie MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski 30:28.

Aneta Szypnicka-Staniec
zawodniczki Korony Handball Kielce WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: zawodniczki Korony Handball Kielce
Spotkanie od początku było niezwykle wyrównane. Nieco lepsze otwarcie zaliczyły jednak przyjezdne, które po niespełna pięciu minutach miały już przewagę dwóch bramek. Zawodniczki Korony szybko wzięły się do pracy i błyskawicznie odrobiły tę stratę, a po chwili same wyszły na prowadzenie.

Już pierwsze minuty pojedynku pokazały, że pierwszoplanową postacią w drużynie gospodyń będzie Dominika Więckowska. Rozgrywająca była motorem napędowym ofensywy kielczanek i rzuciła pięć z sześciu trafień, które na swoim koncie miała Korona. W całych zawodach rzuciła natomiast aż trzynaście trafień.

Rywalki miały ogromny problem z powstrzymaniem jej ataków, ale same także dobrze spisywały się pod bramką i znów udało im się odskoczyć na dwa oczka. To było jednak ich ostatnie prowadzenie w całym meczu. Przy stanie 7:9 podopieczne trenera Popowicza zaliczyły serię czterech trafień bramek z rzędu i do końca pierwszej połowy pewnie kontrolowały wynik.

Nerwy u kieleckich kibiców ponownie pojawiły się na trochę ponad kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęły zawodniczki Korony i szybko udało im się powiększyć swoje prowadzenie. Sześć bramek straty nie zdemotywowało jednak szczypiornistek z Piotrkowa Trybunalskiego. Przyjezdne ambitnie rzuciły się do minimalizowania przewagi przeciwniczek i w końcu im się to udało. Na osiem minut przed ostatnią syreną na tablicy wyników znów widniał remis.

Nerwowa końcówkę lepiej rozegrały gospodynie i to one ostatecznie cieszyły się ze zwycięstwa 30:28.