PGNiG Superliga Kobiet: cios Energi AZS. GTPR dalej od podium

W ostatnim meczu rundy zasadniczej PGNiG Superligi zmierzyły się ze sobą ekipy z Gdyni i z Koszalina. W spotkaniu, w którym królowała defensywa niezwykle cenne zwycięstwo odniósł zespół gości, który wygrał 19:18.
Michał Gałęzewski
Beata Kowalczyk WP SportoweFakty / Grzesiek Jędrzejewski / Na zdjęciu: Beata Kowalczyk

Początek spotkania nie wyglądał źle w wykonaniu GTPR-u Gdynia. Szczególnie dobrze gospodynie wykonywały rzuty karne, a kiedy z siódmego metra trafiła Kinga Gutkowska, w 9. minucie było już 5:3 dla gospodyń. W ataku pozycyjnym gra gospodyń wyglądała jednak o wiele gorzej.

Bramkarka Beata Kowalczyk przy pomocy szczelnej koszalińskiej obrony potrafiła wykorzystać problemy ofensywne Energi AZS-u i do 34. minuty straciła z gry zaledwie trzy bramki! Dobrze pomiędzy słupkami GTPR-u spisywała się też Weronika Kordowiecka, jednak było to za mało. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie niezwykle niskim rezultatem, 6:9.

Koszalinianki, które przed meczem zajmowały piąte miejsce w ligowej tabeli po przerwie również prezentowały się niezwykle solidnie. Klasą samą dla siebie była Romana Roszak, która rzuciła 9 z 37 bramek zdobytych przez obie drużyny!

Gdy w 40. minucie ze skrzydła trafiła Dominika Grobelska, Energa AZS Koszalin wyszła na prowadzenie 14:9 i wydawało się, że zwycięstwo koszalinianek jest już blisko. W tym momencie jednak zaczęła odrabiać ekipa gospodyń.

GTPR odrabiał straty mozolnie, ale konsekwentnie. Na cztery minuty przed końcem, gdy trafiła Aleksandra Zych było już tylko 17:18! Sama końcówka była prowadzona w niezwykle nerwowej atmosferze. Niespełna 10 sekund przed końcem prowadząca 19:18 Energa AZS straciła piłkę, jednak w ostatniej rozpaczliwej akcji nie zdołała już nic zdziałać Zych. Obroniła Beata Kowalczyk i koszalinianki zwyciężyły 19:18.

GTPR Gdynia - Energa AZS Koszalin 18:19 (6:9)

GTPR: Kordowiecka - Kozłowska 4, Machado Matieli 4, Łabuda 3, Zych 3, Szarawaga 2, Gutkowska 1, Pękala 1 oraz Śliwińska, Uścinowicz, Błaszkowska.