PGNiG Superliga: bez wiary, bez pomysłu. PGE VIVE zdeklasowało Azoty

W 29. kolejce PGNiG szczypiorniści PGE VIVE bez większych problemów pokonali Azoty Puławy 41:29. Chociaż mistrzowie Polski prowadzili od pierwszej minuty, dopiero ostatni kwadrans ujawnił przepaść między oboma zespołami.

Aneta Szypnicka-Staniec
drużyna PGE VIVE Kielce WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: drużyna PGE VIVE Kielce
Azoty Puławy należą do niewielkiego grona zespołów, które są w stanie zagrozić szczypiornistom z Kielc. Nic więc dziwnego, że spotkanie trzykrotnych brązowych medalistów mistrzostw Polski i najlepszej ekipy w kraju zostało okrzyknięte mianem hitu kolejki.

Puławianie w ostatnim czasie zmagali się w wieloma kontuzjami. Co prawda powoli ich sytuacja kadrowa się poprawia, ale do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjechali bez dwóch środkowych rozgrywających Piotra Masłowskiego i Krzysztofa Łyżwy. Kielczanie wystąpili natomiast jedynie bez leczących urazy Filipa Ivicia i Bartłomieja Bisa.

Gospodarze zaczęli od bardzo mocnego uderzenia. Już po czterech minutach gry na tablicy wyników widniało 3:0, a zdenerwowani trenerzy Azotów poprosili o czas dla swojej ekipy. Przerwa niewiele jednak zmieniła w grze gości, żółto-biało-niebiescy z dużym spokojem kontrolowali tempo i bez większych problemów powiększali swoje prowadzenie.

Puławianie mieli ogromne kłopoty z przebiciem się przez defensywę rywali. Zdobywanie bramek przychodziło im z dużym trudem, na domiar złego popełniali sporo błędów. Już po kwadransie gry Daniel Waszkiewicz poprosił o drugi czas. To jednak także nie pomogło - mistrzowie Polski cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę.

Najbardziej wyrównanym fragmentem pojedynku był pierwszy kwadrans drugiej połowy. Gra toczyła się systemem bramka za bramkę, a puławianie wreszcie przełamali się w ataku. Brakowało im jednak błysku, by zbliżyć się do rywali. Gdy wydawało się, że wreszcie mogą nawiązać z mistrzami Polski zaciętą walkę, szczypiorniści Azotów zupełnie stanęli.

Ostatni kwadrans to była już ogromna przepaść między obiema drużynami. Zawodnicy z Lubelszczyzny aż przez osiem minut nie byli w stanie pokonać strzegącego bramki gospodarzy Miłosza Wałacha, a kielczanie w tym czasie dopisali na swoje konto osiem trafień. Z każdą minutą przepaść robiła się coraz większa. Ostatecznie mistrzowie Polski zwyciężyli 41:29.