WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ważna decyzja PGNiG Superligi. Wracają spadki

W Spale doszło do spotkania PGNiG Superligi. Podjęto ważne decyzje w kwestii przyszłości rozgrywek. Od nowego sezonu wracają spadki.
Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłka ręczna

Na początku odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej spółki, a następnie wspólne spotkanie Zarządu z kierownictwem Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz prezesami wszystkich klubów-spółek

Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki i wiceprezes Zarządu ZPRP Henryk Szczepański, reprezentujący dotychczasowego jedynego udziałowca spółki, poinformowali prezesów klubów ligi zawodowej, że te stały się formalnie pełnoprawnymi udziałowcami PGNiG Superligi, przekazując na ich ręce symboliczne certyfikaty potwierdzające nabycie udziałów w spółce.

Na posiedzeniu przedyskutowano i zadecydowano o konieczności dokonania redefinicji, zwiększenia przejrzystości systemu rozgrywek ligowych oraz o otwarciu ligi po sezonie 2018/19, a co za tym idzie wprowadzeniu systemu spadków i awansów ligowych. Kolejne rozgrywki będą też pierwszymi, w których minimalny budżet gwarantowany spółek wyniesie 2 miliony złotych.

Przypomnijmy - przed pierwszym sezonem Ligi Zawodowej (2016/2017) zamknięto ligę, zawieszono spadki i awanse do PGNiG Superligi. Dotychczasowy wymagany budżet wynosił 1,5 mln złotych.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Azoty Puławy zdobyły Kalisz. Wojciech Gumiński jak czarodziejRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy słusznie przywrócono spadki i awanse?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (13):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Czarcik 0
  Ale u nas piąte miejsce ma drużyna z 45 punktami - a w grupie pomarańczowej - 38. O ile w grupie granatowej jest już wszystko jasne od 27 kolejki, to u was do końca jeszcze może się coś zmienić - gdyby nie te grupy to mielibyście już pozamiatane i Wybrzeże nie miało by szans na załapanie się do grup finałowych. A tak proszę bardzo, jeszcze na dwie kolejki przed końcem praktycznie trzy drużyny miały szanse na załapanie się na piąte miejsce. Czyli jest podniesienie atrakcyjności rozgrywek - więcej meczy o stawkę w rundzie zasadniczej jest. Podział na grupy byłby bardziej "sprawiedliwy" (w sensie "mocy" drużyn) gdyby były normalne spadki i awanse - słabsi by spadali i na ich miejsce ewentualnie ktoś by doszedł. No i jeszcze to co pisałem - dla mnie, dla ciebie i innych znających się na rzeczy ważne jest kto z kim gra bo orientujemy się na co jaki klub stać i kto tam gra. Ale dla tych którzy dopiero zaczynają chodzić na mecze, czy dla innych nie orientujących się w sile klubów i ich składach to mecz pomiędzy 3-ą, a 4-ą brzmi decydowanie lepiej i wygląda na ciekawszy i warty obejrzenia/pójścia na halę, niż pomiędzy 7-ą i 8-ą. Wiem trochę to naciągane ale SL ma przyciągnąć nowych kibiców - ci "starzy" i tak chodzą :).
  miki Czy, aby na pewno sprawdza się medialnie, skoro zawodnicy oficjalnie udzielają wywiadów, że podział jest dla nich niezrozumiały? Nie jest trudno zrozumieć za co są punkty bonusowe tylko liga ma jedno hasło: razem jesteśmy silni, a jak w tym haśle odnajduje się podział na grupy? Zawsze jedna grupa będzie mocniejsza, zawsze ktoś będzie pokrzywdzony i będzie mówił o tym w mediach, a to moim zdaniem nie wpływa pozytywnie na podniesienie wartości medialnej. Chyba, że zakładamy: nie ważne jak się mówi, ważne, że się mówi. Poza tym sam podział na grupy jest kontrowersyjny i prowadzi do takiej sytuacji jak teraz, że kluby z grupy pomarańczowej zdobywają znacznie więcej punktów od zespołów z grupy granatowej, w której są 3 najsłabsze zespoły ligi.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • AlexLFC 0
  Ta liga to chory twor, ta punktacja to dramat, 2 punkty jedna tabela meczi rewanz a potem podzial an grupe msitrzowska i spadkowa. proste dobre rozwiazanie a nie jakies 3 punkty, 2 nagle. kto to wymyslil tego dziwolonga?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • miki 0
  Czy, aby na pewno sprawdza się medialnie, skoro zawodnicy oficjalnie udzielają wywiadów, że podział jest dla nich niezrozumiały? Nie jest trudno zrozumieć za co są punkty bonusowe tylko liga ma jedno hasło: razem jesteśmy silni, a jak w tym haśle odnajduje się podział na grupy? Zawsze jedna grupa będzie mocniejsza, zawsze ktoś będzie pokrzywdzony i będzie mówił o tym w mediach, a to moim zdaniem nie wpływa pozytywnie na podniesienie wartości medialnej. Chyba, że zakładamy: nie ważne jak się mówi, ważne, że się mówi. Poza tym sam podział na grupy jest kontrowersyjny i prowadzi do takiej sytuacji jak teraz, że kluby z grupy pomarańczowej zdobywają znacznie więcej punktów od zespołów z grupy granatowej, w której są 3 najsłabsze zespoły ligi.
  Czarcik Wiesz podział na grupy trochę uatrakcyjnia i podnosi wartość medialną (tak to nazwijmy) - taka Wisła w końcu jest na pierwszym miejscu po rundzie zasadniczej, a odpowiednio Azoty, Górnik na drugim i dalej cała reszta. Może być trochę zawirowań z podziałem na nie - bo drużyna, która była lepsza w jednym sezonie, niekoniecznie będzie taka w następnym. Ale to pomału się stabilizuje i wraz z otwarciem ligi powinno być ok. Był duży szum zdaje się przed nowym rokiem, że co to za podział, że ktoś tam ma więcej punktów, a jest na miejscu niższym niż drużyna z drugiej grupy (miejsca 1-5), ale teraz już w miarę się to wyrównało. Wg mnie ten podział na grupy dobrze się "sprzedaje" medialnie i o to chodzi. Ale jak już pisałem wiele razy punkt bonusowy za wygranie z drużyną z tej samej grupy to głupota i to powinno bezwzględnie zniknąć. Gwoli ścisłości - nie jestem bezwzględnym zwolennikiem tego podziału - mnie on osobiście nie przeszkadza i nie zaciemnia obrazu - jest tabela zbiorcza też. Po prostu uważam, że jako element służący uatrakcyjnieniu rozgrywek i podniesieniu przez to wartości medialnej ligi może być - sprawdza się.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×