Bundesliga: Fuechse Berlin straciło punkt w walce o mistrzostwo, Rhein-Neckar Loewen rozbiło beniaminka

W 27. kolejce Bundesligi Rhein Neckar Loewen rozgromił 36:23 TV 05/07 Huettenberg, a w związku z remisem Lisów na wyjeździe, umocnił się na pozycji lidera rozgrywek.

Bartosz Grzelak
Petar Nenadić w akcji Materiały prasowe / IHF / Petar Nenadić w akcji
Piłkarze ręczni Rhein-Neckar Loewen zrehabilitowali się po odniesionych w sobotę dwóch porażkach, i zwyciężyli w lidze tym razem 36:23. Po kwadransie wyrównanej gry goście zdominowali rywalizację z TV 05/07 Huettenberg, drużynę bijącą się o utrzymanie. Lwy są podwójnie rozradowane, gdyż zawodnicy Fuechse Berlin w walce o mistrzowską paterę, zaledwie zremisowali w Stuttgarcie (24:24). Ich strata do lidera wynosi już 5 punktów.

Porsche Arena sprawy ostatecznie przybrały zły bieg dla Lisów, choć początkowo wyszły na prowadzenie 5:2 po bramce Hansa Lindberga. Do przerwy goście jednak przegrywali (12:17), przez większość drugiej części również gonili wynik. Pod koniec meczu odwrócili losy meczu. Wydawałoby się, że zgarną pewne dwa punkty, kiedy do siatki trafił Stipe Mandalinić (24:22). Zespół TVB 1898 Stuttgart nie poddał się, w końcówce bardzo ważną piłkę odbił Johannes Bitter, a stan rywalizacji na pięć sekund przed końcem wyrównał Bobby Schagen (24:24).

Zwycięstwo odniósł SC Magdeburg z Piotrem Chrapkowskim w składzie. W meczu z HSG Wetzlar, Polak wyprowadził Gladiatorów na prowadzenie 5:3, było to jedyne trafienie zawodnika bloku defensywy. Do przerwy kibice oglądali wyrównany pojedynek, ale w drugiej połowie Magdeburg wypracował solidną przewagę, po dwóch celnych rzutach z rzędu Marko Bezjaka było 27:21. W ostatnich minutach zrobiło się nerwowo po kontaktowej bramce Stefana Cavora, ale goście utrzymali korzystny rezultat (29:27).

Magdeburg chwilowo zanotował skok w tabeli na czwarte miejsce, bowiem TSV Hannover-Burgdorf jeszcze nie rozegrał swojego spotkania. Bez niespodzianek w Kilonii i Goeepingen. THW Kiel zaprezentował się na swoim poziomie i pewnie wygrał 29:23 z VfL Gummersbach. Klub Frisch Auf! Goeppingen również zainkasował dwa punkty, nie dając u siebie szans beniaminkowi z Fr.-Ebert Halle Ludwigshafen  (32:28).