Zmiany kadrowe w Piotrkowianinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: Grzegorz Sobut
WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: Grzegorz Sobut
zdjęcie autora artykułu

Działacze Piotrkowianina odkryli karty. Podali nazwiska zawodników, którzy odchodzą. Znamy również graczy, którzy w przyszłym sezonie reprezentować będą piotrkowski klub.

Piotrkowianin sięga po byłego króla strzelców najwyższej klasy rozgrywkowej Grzegorza Sobuta (przez wiele lat w Stali Mielec, ostatnio w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). Podpisano również kilkuletnie umowy z młodymi zawodnikami KSSPR Końskie: skrzydłowym Patrykiem Mastalerzem i kołowym Dawidem Jakubowskim. Z wypożyczenia wraca również Krystian Wędrak. Z piotrkowskiego klubu odchodzą natomiast: Mateusz Góralski (powrót do Wisły Płock), Stanisław Makowiejew (Chrobry Głogów), Łukasz Achruk (szuka nowego pracodawcy) i Piotr Rutkowski (wypożyczenie do Stali Mielec).

- Krok po kroku realizujemy nasz długoletni plan. Stawiamy na młodych graczy, a drużynę uzupełni nam niezwykle doświadczony Grzesiek Sobut. Zakończony w sobotę sezon należy uznać za udany. Zajęliśmy jedenaste miejsce na szesnaście drużyn i do końca liczyliśmy się w walce o dziką kartę. Jeśli tylko zdrowie będzie dopisywało zawodnikom i nie dopadnie nas plaga kontuzji, to celem na kolejny sezon będzie zajęcie jeszcze wyższego miejsca - powiedział Przemysław Berliński, kierownik zespołu.

Piotrkowianin jest obecnie w okresie roztrenowania, zawodnicy będą spotykać się na zajęciach do początku czerwca. Nie jest wykluczone rozegranie jednego lub dwóch meczów sparingowych. Wszystko wskazuje na to, że trenerem zespołu pozostanie Dmytro Zinchuk.

ZOBACZ WIDEO Słupek, poprzeczka, czerwona kartka i bezkrólewie w Rzymie [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: