Koniec ery Cristiana Ugalde. Skrzydłowy Veszprem odchodzi do Bundesligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Cristian Ugalde w barwach Veszprem
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Cristian Ugalde w barwach Veszprem
zdjęcie autora artykułu

Po sześciu latach Cristian Ugalde opuści Veszprem. Hiszpan do 2020 roku związał się z niemieckim Hannoverem, który prowadzi jego dobry znajomy, Antonio Carlos Ortega.

Odejście Ugalde było przesądzone od kilku miesięcy. Nowym lewoskrzydłowym Veszprem zostanie Manuel Strlek z PGE VIVE Kielce, kontrakt przedłużył Dejan Manaskow i dla Hiszpana - swoją drogą więcej niż solidnego zawodnika - zabrakło miejsca.

Po 31-latka sięgnął Antonio Carlos Ortega. Trenera Hannoveru nie trzeba przekonywać o umiejętnościach Ugalde. W 2005 roku - w barwach Barcelony - wygrali Ligę Mistrzów. Po kilku latach spotkali się w Veszprem, gdzie Ortega pracował do 2015 roku.

Hiszpan to jeden z najbardziej niedocenianych szczypiornistów świata. Szybki, bardzo pewny w kontrach, rzucał mnóstwo bramek dla mistrzów Węgier. Od kilku sezonów ma pewne miejsce na lewym skrzydle Veszprem, zdobył z kadrą srebro i brąz ME, wywalczył brąz MŚ 2011. Dwa razy wygrał Ligę Mistrzów z Barceloną, a w 2016 roku był blisko trzeciego zwycięstwa, ale PGE VIVE wyszło z olbrzymich tarapatów i zdobyło trofeum po rzutach karnych. Na osłodę został wybrany do siódemki tamtego sezonu.

W Hannoverze zastąpi Caspera Mortensena. Duńczyka, czołowego strzelca Bundesligi, pozyskała niedawno Barcelona.

ZOBACZ WIDEO PSG idzie na "setkę". Arbiter "znokautował" piłkarza Bordeaux [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: