Bundesliga: Rhein-Neckar wydłużyło sobie drogę do mistrzostwa

Rhein-Neckar Loewen jeszcze nie może czuć się mistrzem Niemiec. Obrońcy tytułu przegrali 23:29 z Fuechse Berlin i dali nadzieję Flensburgowi.
Marcin Górczyński
Getty Images / Na zdjęciu: Andy Schmid z Rhein-Neckar Loewen

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!

Lwy miały identyczny dorobek jak najgroźniejszy rywal, ale czekały ich jeszcze dwa zaległe mecze. Po pierwszym z nich punkty ani drgnęły - Fuechse zagrało bardzo dobrą druga połowę, wygrało 29:23 i zachowuje matematyczne szanse nawet na mistrzostwo. A Rhein-Neckar musi mieć się na baczności - Flensburg cały czas pozostaje dla nich groźny.

Obrońców tytułu zatrzymał Silvio Heinevetter, który po przerwie na długie minuty zamykał dostęp do bramki. Z karnych nie mylił się Hans Lindberg, ze znakomitej strony pokazał się będący do tej pory zawodnikiem drugiego planu, obrotowy Johan Koch (6 goli). Lwy mają jednak niezły terminarz - najtrudniejszym zadaniem będzie mecz z Melsungnen, ale trzecie mistrzostwo z rzędu jest jak najbardziej możliwe.

Kolejne złe wieści dla TuS N-Luebbecke Łukasza Gieraka i Piotra Grabarczyka. TV 05/07 Huettenberg wywalczył punkt z Lemgo i drużyna Polaków musi odnieść co najmniej jedno zwycięstwo, by utrzymać się w lidze. Piotr Wyszomirski pojawił się między słupkami Lemgo i spisał się nieźle, odbił w sumie 12 piłek.