Tomasz Tłuczyński: Taka gra sprawia radość

We wtorek piłkarze ręczni niemieckiego drugoligowca TSV Hannover-Burgdorf rozegrali spotkanie z Ahlener SG. Zespół Tomasza Tłuczyńskiego i Macieja Stęczniewskiego pokonał rywali 34:30 (18:14). Najlepszy występ w sezonie zaliczył skrzydłowy reprezentacji Polski.

Sławomir Bromboszcz

Spotkanie od początku ułożyło się po myśli podopiecznych Franka Carstensa, którzy po 5 minutach gry prowadzili 5:1. Wtedy jednak rywale zaczęli przejmować inicjatywę i zniwelowali przewagę TSV. Gospodarze ponownie zdołali odskoczyć szczypiornistom Ahlener SG na kilka trafień, obejmując prowadzenie 13:9. W pierwszej połowie oprócz Tomasza Tłuczyńskiego na parkiecie wyróżniającymi się zawodnikami w ekipie gospodarzy byli bramkarz Maciej Stęczniewski i Daniel Deutsch, który w tej części gry zdobył 5 bramek. Do szatni gracze TSV schodzi prowadząc 18:14.

Po zmianie stron piłkarze ręczni Ahlener SG zdobyli dwie bramki z rzędu zmniejszając przewagę gospodarzy. To jednak nie podłamało graczy TSV Hannover-Burgdorf, którzy kontynuowali swój dobry występ. W 40 minucie TSV prowadziło 25:20, a w 50 minucie 30:25. Świetną partię rozgrywał Tomasz Tłuczyński, którzy oprócz skutecznych akcji (zdobył w spotkaniu 13 bramek) swoją postawą mobilizował kolegów do dobrej gry. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem gospodarzy 34:30.

- Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie. Nasze ataki często wykańczaliśmy skutecznymi rzutami, to pozwoliło odnieść zwycięstwo - powiedział po meczu Maciej Stęczniewski.

- To był dobry mecz w naszym wykonaniu, choć momentami pozwalaliśmy przeciwnikowi na zbyt wiele. Wygraliśmy jednak. Taka gra sprawia radość - ocenił mecz Tomasz Tłuczyński.

TSV Hannover-Burgdorf - Ahlener SG 34:30 (18:14)

TSV Hannover-Burgdorf: Tomasz Tłuczyński (13/3), Daniel Deutsch (5), Heidmar Felixson (4), Christopher Nordmeyer (3), Frank Carstens (3), Stefan Schmidt (2), Robertas Pauzuolis (2), Frank Habbe (2).