WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Oficjalnie: KPR Legionowo nie zagra w przyszłym sezonie w Superlidze Mężczyzn

Mimo starań, KPR Legionowo nie zdołał spełnić wymagań licencyjnych. Tym samym zespół z Mazowsza nie będzie występował w przyszłym sezonie na parkietach Superligi.
Bartek Choinkowski
Bartek Choinkowski
WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: drużyna KPR-u Legionowo

Chociaż oficjalny skład drużynowy PGNiG Superligi Mężczyzn na sezon 2018/2019 poznamy 4 lipca, już teraz wiadomo, że na próżno szukać w nim KPR-u Legionowo. Jak poinformowały władze klubu za pośrednictwem mediów społecznościowych, zespół z Mazowsza wycofuje się z najwyższej klasy rozgrywkowej. Powód prosty - brak odpowiedniej gwarancji finansowej. 

Przypomnijmy, że wraz z rozpoczęciem nowego sezonu, zmianie uległy wymagania licencyjne stawiane klubom inspirującym do gry na parkietach Superligi. Przed klubami postawiono szereg warunków dotyczących kwestii organizacyjnych czy finansowych, w tym wyższy niż poprzedni minimalny poziom gwarantowanego budżetu (2 miliony złotych). 

Decyzją Komisarza Ligi Piotra Łebka licencji nie otrzymały, obok KPR-u Legionowo, MKS Nielba Wągrowiec oraz SPR PWSZ Tarnów - zwycięzcy obydwu grup I ligi mężczyzn. W przypadku zespołu z Legionowa w grę wchodziły kwestie finansowe. - Zarząd KPR Legionowo SA rozważa złożenie stosownego odwołania, jednak działanie to uzależnione jest od uzyskania informacji o planowanym finansowaniu klubu przez miasto Legionowo - informował klub. 

Już dzisiaj wiemy, że władzom KPR-u nie udało się zebrać wymaganych funduszy. Zgodnie z komunikatem, pomimo wsparcia od władz miasta, spełnienie wymagań budżetowych jest w tym momencie poza zasięgiem. Tym samym sympatycy drużyny z Legionowa muszą pogodzić się z co najmniej rocznym rozbratem z Superligą.

Jednocześnie władze klubu poinformowały o zgłoszeniu zespołu do rozgrywek pierwszoligowych.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: PGE VIVE Kielce ponownie mistrzem PolskiRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy KPR Legionowo wróci w kolejnym sezonie do gry w Superlidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×