Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zwrot akcji w Starcie Elbląg. Władze miasta przekażą klubowi dodatkowe środki

Pożar w Starcie Elbląg ugaszony? Tak można sądzić po piątkowych wydarzeniach z udziałem włodarzy miasta. Klub dostanie dodatkowe środki na funkcjonowanie.
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
zawodniczki Startu Elbląg WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: zawodniczki Startu Elbląg

Problemy w Starcie Elbląg wyszły na jaw po tym, jak prezes Stanisław Tomczyński oficjalnie zwrócił się do władz miasta oraz kibiców z prośbą o wsparcie finansowe. Początkowo Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, zdecydowanie odmówił pomocy. W stronę działaczy padły mocne słowa. Wydawało się, że do żadnego porozumienia nie dojdzie. Ostatecznością było nawet wycofanie zespołu z rozgrywek.

Rykoszetem oberwało się także sponsorowi tytularnemu, firmie Kram S.A., której miasto zarzuciło, że w niewielkim stopniu angażuje się w pomoc drużynie. Prezes Zarządu długo z reakcją nie czekał. W piśmie skierowanym do klubu postanowił wycofać się z dalszego finansowania. Dodajmy, że nową umowę sponsorską podpisano dosłownie miesiąc wcześniej (7 czerwca). Walka o przetrwanie w najwyższej klasie rozgrywkowej rozgorzała na dobre. 

W piątek (6 lipca) zebrała się rada miasta, która jednogłośnie przegłosowała wniosek do Prezydenta Wróblewskiego o dofinansowanie klubu w wysokości 200 tys. zł. Tyle brakowało do dopięcia budżetu i zgłoszenia zespołu do rozgrywek w sezonie 2018/2019 w PGNiG Superlidze Kobiet. Wydaje się, że pożar, przynajmniej częściowo, został ugaszony. Choć włodarz miasta musi go jeszcze formalnie zatwierdzić.

Klub Kibica w swoim oświadczeniu podziękował wnioskodawcy oraz całej radzie za wsparcie. - Wierzymy, że można jeszcze usiąść przy jednym stole i znaleźć rozwiązanie, które uratuje nasz klub. Klub będący wizytówką naszego miasta. Dobrym tego zaczynem, była dzisiejsza sesja Rady Miasta, na której wszyscy radni jednogłośnie poparli wniosek do Prezydenta o dodatkowe 200 000 złotych dla Startu. Tą drogą składamy za to Radzie i wnioskodawcy podziękowania - głosi jego treść.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: PGE VIVE Kielce ponownie mistrzem Polski

Fani Startu zaapelowali przy tym o wyciszenie złych emocji, stworzenie dobrego klimatu dla klubu i szczypiorniaka oraz wzięcie udziału w akcji crowdfundingowej. Utworzone zostanie specjalne konto, na które będzie można przekazywać środki pieniężne dla Startu.

Wciąż nie wiadomo, czy uda się przekonać sponsora tytularnego do zmiany decyzji o zaprzestaniu pomocy finansowej. Kierownictwo czwartej drużyny poprzedniego sezonu zapowiedziało podjęcie rozmów w tej sprawie z firmą Kram.

Czy Start Elbląg zdoła wyjść z problemów finansowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4):
 • WujekZbyszek Zgłoś komentarz
  próbowałem skontaktowac sie z redaktorem naczelnym sf ale sie nie udalo postaram sie jeszcze raz. Niech albo powie temu zalosnemu redaktorowi zeby sie ogarnal i weryfikował co pisze albo
  Czytaj całość
  niech da sobie spokoj
  • Mirosław Czaszkiewicz Zgłoś komentarz
   Nie ważne kto wnioskował, ważne, że radni zagłosowali na TAK ! Wszyscy kibice piłki ręcznej cieszą się z takiego obrotu sprawy!
   • eb Zgłoś komentarz
    Ludzie kochane,poprawił:)
    • eb Zgłoś komentarz
     Chłopie,wnioskodawcą był radny z PIs-u,nie Prezydent. Nasze podziękowania były dla niego właśnie i dla całej rady. Prezydent to musi jeszcze klepnąć,choć nie wyobrażam sobie innego
     Czytaj całość
     scenariusza. Najlepsze jest w tym wszystkim to,że go nie było,a specjalnie dla niego przygotowaliśmy taki ładny pogrzebowy transparencik.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×