AMŚ: Polki podzieliły los szczypiornistów. Azjatki z kompletem punktów

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych doznała drugiej porażki w Akademickich Mistrzostwa Świata. Drużyna Sabiny Włodek nieznacznie przegrała we wtorek z Koreą Południową.

Małgorzata Boluk
Reprezentacja Polski szczypiornistek na Akademickich Mistrzostwach Świata Facebook / WUC Handball Rijeka 2018 / Jan Mastrović / Reprezentacja Polski szczypiornistek na Akademickich Mistrzostwach Świata
Polskie szczypiornistki po wyczerpującym meczu z Rumunią musiały przestawić się na całkiem inny - wcale nie łatwiejszy - styl grania. Szybkie, bardzo zdyscyplinowane Azjatki nie dały się zdominować i po kwadransie rywalizacji zaczęły budować bezpieczną przewagę.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy, prowadzenie Korei Południowej wzrosło do czterech bramek. Polska defensywa nie mogła znaleźć recepty na powstrzymanie skutecznych Kim Dayoung i Hyesoo Song.

W szeregach Biało-Czerwonych odpowiedzialność za wynik rozkładała się na całą wyjściową siódemkę, jednak nie da się ukryć, że piłka często docierała na koło, gdzie na podania czekały będące w dobrej dyspozycji Patrycja Noga i Joanna Szarawaga. Celne trafienia dokładały także rozgrywająca i skrzydłowa MKS Perły Lublin - Aleksandra Rosiak oraz Aneta Łabuda.

W drugiej części spotkania do szturmu na bramkę Korei Południowej dołączyła Małgorzata Mączka z Metraco Zagłębia Lubin, która wraz z najskuteczniejszą w polskiej ekipie Aleksandrą Rosiak pomogła drużynie zniwelować straty do jednego trafienia. Nadzieja na pierwsze zwycięstwo w AMŚ 2018 odżyła, ale... odżyła też rzucająca seryjnie do siatki Kim Dayoung.

W 54. minucie przewaga Koreanek powróciła do wcześniejszych rozmiarów (26:30), jednak Polki nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa i zdobyły trzy bramki z rzędu. Sygnał do ataku dała Małgorzata Mączka, a w jej ślady poszły Katarzyna Janiszewska i Aneta Łabuda. Korzystny wynik wciąż był sprawą otwartą, póki nie przypomniała o sobie Hyesoo Song. Na doprowadzenie do wyrównania zabrakło czasu.

Kolejnym przeciwnikiem Polek będzie najsłabszy w grupie Urugwaj. Spotkanie odbędzie się 1 sierpnia (środa) o godzinie 16:00.