PGNiG Superliga kobiet: wielki mecz Patrycji Chojnackiej. Będzie się śniła piotrkowiankom

Do małej niespodzianki doszło w Chorzowie, gdzie miejscowy KPR Ruch wygrał pewnie z Piotrcovią 32:18. Doskonały mecz rozegrała Patrycja Chojnacka, która udowodniła, że można na nią liczyć.

Michał Gałęzewski
Patrycja Chojnacka (KPR Ruch Chorzów) Materiały prasowe / Marcin Bulanda / PressFocus / Na zdjęciu: Patrycja Chojnacka (KPR Ruch Chorzów)
Początek rywalizacji chorzowsko-piotrkowskiej nie zapowiadał tego, co zdarzyło się po chwili. Był to mecz jak wiele innych, w których spotykają się ze sobą drużyny o podobnym potencjale. Gdy do bramki gospodyń trafiła po raz drugi Agata Wypych, w 10. minucie było 5:4.

To, co zdarzyło się po chwili, zapadnie w pamięci 450 kibiców, którzy stawili się w sobotę w hali przy ulicy Dąbrowskiego. Patrycja Chojnacka, wspomagana przez chorzowską obronę wprost zamurowała własną bramkę. Takie występy zdarzają się niezwykle rzadko, w ciągu 19 minut wpuściła tylko jedną bramkę i do tego z karnego!

Chojnackiej pomagały zawodniczki gości, które po kolejnych nieudanych próbach, kompletnie pogubiły się w ataku. Było to wodą na młyn dla zawodniczek Ruchu, które niezwykle szybko zaczęły budować przewagę. Gdy na minutę przed przerwą trafiła Żaneta Lipok, na tablicy wyników widniał już rezultat 18:5. Pogrom!

Po zmianie stron przez chwilę Piotrcovia zaczęła zbliżać się do rywalek, ale tego dnia Ruch był doskonale dysponowany. Małą serię gości szybko zakończyły Klaudia Grabińska i Natalia Stokowiec. Na 14 minut przed końcem, było już 26:11. Co prawda ponownie drużyna prowadzona przez Andrzeja Bystrama i Agatę Wypych zaczęła rzucać honorowe bramki, ale o punktach nie było tu już mowy. KPR Ruch Chorzów wygrał 32:18 i pokazał próbkę swojego potencjału.

KPR Ruch Chorzów - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32:18 (18:6)

KPR Ruch: Chojnacka - M.Drażyk 5, Stokowiec 5, Grabińska 4, Doktorczyk 4, Polańska 3, Tyszczak 3, Lipok 3, Masłowska 2, Piotrkowska 1, Nimsz 1, Kiel 1 oraz Sójka, Kuszka.