PGNiG Superliga kobiet: liga zawitała do Czerska. Pokaz gry w wykonaniu Energi AZS-u

PGNiG Superliga kobiet zawitała do Czerska. W ramach obchodów 50-lecia piłki ręcznej w tym mieście, naprzeciw siebie stanęły UKS PCM Kościerzyna i Energa AZS Koszalin. Drużyna gości dała pokaz efektownego handballu i wygrała 41:20.
Michał Gałęzewski
Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: zawodniczki Energi AZS Koszalin

Ten sezon może być niezwykle udany dla UKS-u PCM Kościerzyna, który latem stracił większość podstawowych zawodniczek. Na Energę AZS było to zdecydowanie zbyt mało, choć na samym początku drużyna Dariusza Męczykowskiego dzielnie stawiała opór doświadczonym rywalkom.

Gdy w 13. minucie trafiła Alicja Pękala, na tablicy wyników w czerskiej hali widniał rezultat 5:7. Dodatkowo do rzutu karnego podeszła Joanna Gędłek. Nie wykorzystała jednak tej szansy, a Energa AZS zaczęła się rozkręcać. W ciągu dziesięciu minut, zespół z województwa zachodniopomorskiego rzucił dziewięć bramek tracąc dwie.

Było już 7:16 i stało się jasne, że tylko cud może uchronić młodsze, mniej doświadczone i grające krótszym składem gospodynie od porażki. Do przerwy było 12:20, a koszalinianki nie zamierzały odpuszczać. Zespół Anity Unijat pokazał kibicom efektowną próbkę kobiecego handballu.

Koszalinianki w drugiej części meczu miały dwie serie sześciu bramek z rzędu i jedną, na sam koniec, w której trafiły pięciokrotnie bez odpowiedzi rywalek. Co warte podkreślenia, wszystkie koszalinianki rzuciły przynajmniej jedną bramkę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 20:41 i taka jest na ten moment różnica w potencjale zespołów, które mają zupełnie inne cele.

UKS PCM Kościerzyna - Energa AZS Koszalin 20:41 (12:20)

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Bielak - Pękala 6, Wicik 3, Fesdorf 3, Białek 3, Zawalich 2, Gędłek 1, Kreft 1, Heromińska 1 oraz Sus, Somionka, Wróblewska.