PGNiG Superliga: rollercoaster w Kwidzynie i zwycięstwo MMTS-u z Chrobrym Głogów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Grzegorz Jędrzejewski / Na zdjęciu: Bartosz Dudek
Newspix / Grzegorz Jędrzejewski / Na zdjęciu: Bartosz Dudek

Szalony mecz w Kwidzynie! MMTS do przerwy wygrywał z Chrobrym sześcioma golami, ale w drugiej połowie głogowianie odrobili straty z nawiązką. Ostatecznie zwycięską ręką z tego starcia wyszli kwidzynianie, którzy triumfowali 24:22.

Obie drużyny w dobrych humorach przystępowały do niedzielnego spotkania, bo Chrobry na inaugurację sezonu ograł Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 29:23, zaś MMTS po rzutach karnych uporał się ze Stalą Mielec. Mając na uwadze wcześniejsze, dość wyrównane konfrontacje pomiędzy tymi ekipami, starcie w Kwidzynie zapowiadało się ciekawie.

Od początku rywalizacji kwidzynianie starali się grać szybko i szeroko, natomiast problemy z zatrzymaniem rywali miała głogowska defensywa. Umiejętnie rozgrywał Kacper Adamski, który świetnie współpracował ze skrzydłowymi, w szczególności z bezbłędnym Andrzejem Kryńskim.

Przyjezdni mylili się w ofensywie na potęgę, popełniając wręcz szkolne błędy, po których mogli kontrować podopieczni Tomasza Strząbały. W trudnych momentach MMTS Kwidzyn ratował Bartosz Dudek, który bronił nawet w ekstremalnie trudnych sytuacjach. Ostatecznie miejscowa drużyna zeszła do szatni z sześciobramkową przewagą (16:10), a jeszcze przed przerwą boisko z powodu czerwonej kartki za faul musiał opuścić Krzysztof Tylutki.

Po zmianie stron zawodnicy Chrobrego Głogów nie zwiesili głów, a dobrze naoliwiona kwidzyńska maszyna się zacięła. Miejscowi szczypiorniści zatracili skuteczność w ataku, mieli problemy w defensywie, co skrzętnie wykorzystywali goście. Stanisław Makowiejew i spółka systematycznie odrabiali straty, by w 49. minucie wyjść na prowadzenie 20:19! Tym samym wszystko zaczynało się "od nowa". Należy podkreślić, że w drugiej połowie mocnym punktem głogowskiego zespołu był Michał Kapela, który odbijał piłki po kolejnych rzutach przeciwników.

W końcówce potyczki gracze MMTS-u i Chrobrego dostarczyli kibicom sporą dawkę emocji, których dotychczas brakowało. Było wszystko - ostra walka, szybkie ataki, wymiana ciosów i obronione rzuty karne (szczególnie ten przez Dudka w 58. minucie). Do samego finiszu batalii wynik był sprawą otwartą, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy po trafieniu Adriana Nogowskiego zwyciężyli 24:22.