Trzech zawodników z Superligi w Grunwaldzie Poznań

Ciekawe ruchy transferowe w Poznaniu. Zawodnikami pierwszoligowego Grunwaldu zostali znani z Superligi Michał Tórz, Arkadiusz Galewski i najbardziej doświadczony z tego grona, Dominik Płócienniczak.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Sebastian Iskra w walce z Dominikiem Płócienniczakiem WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Sebastian Iskra w walce z Dominikiem Płócienniczakiem
Zagadką była zwłaszcza przyszłość Płócienniczaka. Doświadczony obrońca po wielu latach odszedł z Chrobrego Głogów i mówiło się, że podobnie jak Mariusz Gujski zakończy karierę. 33-letni rozgrywający nie znalazł zatrudnienia w Superlidze, ale postanowił dołączyć do Grunwaldu Poznań.

Do stolicy Wielkopolski trafił także Arkadiusz Galewski. Prawy rozgrywający nie zmieścił się w kadrze Energi MKS-u Kalisz na nowy sezon, byłby piątym mańkutem w drugiej linii po Marku Szperze, Piotrze AdamczakuBartoszu Wojdak i Dariuszu Rośku. Galewski świetnie zaczął poprzednie rozgrywki, znalazł się nawet w siódemce kolejki według WP SportoweFakty, ale potem stracił miejsce w siódemce.

Spore doświadczenie na poziomie Superligi ma też Michał Tórz. Rozgrywający ostatnie dwa sezony spędził w Meblach Wójcik Elbląg, które nie przystąpiły do procesu licencyjnego i wróciły do I ligi. 34-latek, podobnie jak prawie wszyscy koledzy z szatni, znalazł nowego pracodawcę.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Świetna asysta Milika. Drągowski zatrzymał Zielińskiego [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Grunwald Poznań znajdzie się w czołowej trójce grupy B I ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×