PGNiG Superliga: płocki walec przejechał się po Gwardii. Bezlitosny Michał Daszek

Takiego scenariusza raczej nikt się nie spodziewał. W 5. kolejce PGNiG Superligi Orlen Wisła Płock rozniosła w pył Gwardię Opole (37:24). Michał Daszek rzucił aż 14 goli.

Marcin Górczyński
Michał Daszek WP SportoweFakty / SZYMON ŁABIŃSKI / Na zdjęciu: Michał Daszek
W maju Nafciarze wracali do Płocka z podkulonymi ogonami. Gwardia zaskoczyła ich w półfinale, wykorzystała fatalną dyspozycję w obronie i wygrała 32:31. Rewanż przebiegał według oczekiwań, ale pierwszy mecz będzie bardzo często wspominany jako przestroga przy okazji wyjazdów Wisły do Opola. Poza tym, Gwardziści wygrali z wicemistrzami Polski w okresie sparingowym, co udaje się niewielu polskim drużynom z wyjątkiem VIVE. Spodziewano się zaciętego boju, nawet pomimo przeciętnej dyspozycji gospodarzy w tym sezonie.

Przewidywania swoje, parkiet swoje. Opolanie zawiedli, popełnili multum niewymuszonych błędów przed przerwą i stracili aż 21 bramek! Na tym poziomie to anomalia. Z prezentów korzystał kat miejscowych, Michał Daszek, który w ciągu 30 minut uzbierał 10 goli (6 z karnych). Gwardia ostatni raz złapała kontakt w 13. minucie przy stanie 6:7.

Płocka obrona stanowiła monolit, w bramce rozgrzał się Adam Morawski, Daszek z Renato Suliciem zadbali o powiększenie prowadzenia, efektowne zagrania pokazywał Ondrej Zdrahala. Po pierwszej połowie emocje opadły do zera, zresztą nie mogło być inaczej, skoro zespoły zeszły do szatni przy wyniku 12:21.

Druga połowa po prostu musiała się odbyć. Skuteczność utrzymał Daszek, dobrą zmianę dał Adam Borbely i tylko końcówka była w miarę wyrównana, ale to głównie dlatego, że Wisła nie musiała już forsować tempa.

Wicemistrzowie Polski pod wodzą Xaviera Sabate wyglądają znacznie lepiej niż w zeszłym sezonie. Potwierdzili, że zwycięstwa w Lidze Mistrzów niekoniecznie są spowodowane wyłącznie niską klasą rywali. Dzięki Nafciarzom Superliga może być ciekawsza niż zazwyczaj.