Hiszpania: piorunujący początek Barcelony, dwie bramki Kamila Syprzaka

Barcelona Lassa rozgromiła 40:26 Morazzo Cangas w 5. kolejce ligi ASOBAL. W spotkaniu wystąpił Kamil Syprzak, który rzucił dwie bramki.

Bartosz Grzelak
Kamil Syprzak (po lewej) East News / Na zdjęciu: Kamil Syprzak (po lewej)

Po 5. kolejkach rozegranych w lidze ASOBAL, FC Barcelona Lassa pewnym krokiem zmierza po 26. tytuł mistrzowski i przy okazji śrubuje od nowa kolejną serię zwycięstw w Hiszpanii. Tym razem w Palau Blaugrana zwyciężyli 40:26 z Morazzo Cangas, zespołem okupującym 14. miejsce w lidze.

Trener Xavier Pascual od pierwszej minuty meczu desygnował do gry Gilberto Duarte na lewym rozegraniu i nie pomylił się. Portugalczyk wykorzystał swoją szansę i w dość krótkim odstępie czasu rzucił trzy bramki, a Barcelona już na starcie zawodów podyktowała rywalom trudne warunki, wychodząc na prowadzenie 7:0 po dziesięciu minutach gry. Drużyna Morazzo Cangas przebudziła się dopiero pod koniec pierwszej połowy starcia i korzystając z rozprężenia w szeregach gospodarzy, zmniejszyła stratę do trzech bramek różnicy (10:13).

W składzie Dumy Katalonii doszło do kilku roszad, na parkiecie pojawił się Kamil Syprzak - Polak zdążył przed przerwą pokonać Javiera Diaza Pereza. W 35. minucie wynik spotkania był już w zasadzie rozstrzygnięty (25:17). Gospodarze wykorzystywali grę z kontrataku, gdzie pole do popisu zyskali skrzydłowi - Casper Mortensen i Victor Tomas. Przewaga Barcelony rosła z minuty na minutę - ostatecznie zatrzymała się na różnicy czternastu trafień (26:40).

Syprzak, na początku sezonu zmieniający Ludovica Fabregasa z ławki, w drugiej połowie podwoił swój dorobek bramkowy (2/3 rzutów). Konkurent do miejsca w składzie zdobył trzy gole w pierwszej części meczu.